"Комп'ютер" з бактерій вирішує математичні задачі Автор: Вікторія · Опубліковано: 29.07.2009 10:36 · Розділ: Наука

Нова розробка американських дослідників – ще один крок вперед у створенні «комп’ютерів з бактерій». Нещодавно колектив з співробітників та студентів біологічного та математичного факультетів Західного університету штату Міссурі (Missouri Western State University) і Коледжу Девідсона (Davidson College) в Північній Кароліні, США, певним чином модифікував код ДНК бактерії роду Escherichia coli (кишкові палички), створивши біологічну систему, яка може вирішувати класичну математичну задачу, відому, як «проблема шляху Гамільтона».

Дана робота є продовженням низки попередніх досліджень, результати яких були опубліковані минулого року і описували вирішення «проблеми згорілого млинця».

Поточне математичне завдання ставить за мету відповідь на питання, чи існує у певній сітці шлях з початкового до кінцевого вузла без відвудування котрої-небудь проміжної точки двічі. Генетичний код мікроорганізмів було змінено таким чином, що тепер вони можуть впоратись з сіткою, котра має три вузли. Про успішне завершення завдання бактерії сигналізують флуоресценцією.

За словами випускника Університету Міссурі - одного з авторів дослідження, Джордана Баумгарднера (Jordan Baumgardner), їх робота показує потенціал та динамізм синтетичної біології. За її допомогою можна вирішувати проблеми не тільки в математиці, але й у різних областях медицини, енергетики та охорони навколишнього середовища. Таким чином, цей міждисциплінарний напрям обіцяє великі можливості для прикладного застосування.

За словами випускника Університету Міссурі і одного з авторів дослідження Джордана Баумгарднера (Jordan Baumgardner), їх робота показує потенціал та динамізм синтетичної біології. За її допомогою можна вирішувати проблеми не тільки в математиці, але і в області медицини, енергетики та навколишнього середовища. Таким чином, це міждисциплінарний напрям обіцяє великі можливості для прикладного застосування.

Джерело 3dnews.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.