Як написати дипломну роботу самому Автор: lesya · Опубліковано: 12.01.2014 14:22 · Розділ: Освіта

Кожен студент рано чи пізно стикається з необхідністю написання дипломної роботи. Хтось вирішує довірити цю справу спеціалістам, інші ж беруться за виконання роботи самостійно.

Першим – простіше: заплатив гроші, і чекаєш, коли тобі віддадуть на руки готову роботу з детальними коментарями та поясненнями. Ті ж, кому неохота платити гроші за роботу, з якою вони можуть справитися самі, стикаються з цілою низкою проблем. Справа в тому, що далеко не всі викладачі спроможні пояснити студентам, що саме від них вимагається при написанні дипломної. В результаті студент опиняється в самісінькому центрі «дипломного» хаосу, коли навіть ідеї, з чого б почати, до голови не приходять.

Щоб цього не сталося, варто впорядкувати свою роботу над дипломною, адже відомо, як важливо для кінцевого успіху правильно організувати творчий процес.

З чого почати? Якщо не запізно, то з вибору теми та наукового керівника. Запам’ятайте, як би банально це не звучала, тема повинна бути вам цікавою, інакше ви не зможете заглибитися достатньо у виучуваний матеріал. Та й співпраця з науковим керівником повинна бути для вас приємною, тож для цього слід вибирати викладачів, яких ви не боїтеся, яких поважаєте та які поважають вас.

Коли тему вибрано, складіть план наукової роботи. Вона повинна складатися з титульної сторінки, змісту, вступу, кількох частин основного розділу, заключения дипломной работы та списку використаної літератури. До написання кожного розділу слід підійти з особливою відповідальністю. Особливу увагу варто приділити написанню вступу – саме його здебільшого й найбільш уважно та прискіпливо читають члени комісії на захисті робіт.

Якщо не маєте уявлення, про що писати, накиньте хоча б попередній план. Тоді вирушайте в бібліотеку, шукаючи необхідну літературу, або ж сідайте за Інтернет, але пам’ятайте: для успішного пошуку інформації в Мережі вам знадобиться товариш-хакер, адже багато цінних джерел в Інтернеті перебувають в закритому доступі.

При написанні роботи запам’ятайте одне просте правило: пишіть потроху, але часто. Такий підхід вбереже вас від перевтоми, та й попрацювати протягом півгодини, погодьтеся, набагато легше, ніж потім встигати зробити все за останні кілька днів.

Беріть участь у конкурсах та конференціях. Для виступів ви змушені будете писати невеликі статті по темі вашої дипломної. Згодом, склавши їх докупи, ви отримаєте цілий розділ, а то й два, своєї роботи. Доведеться лише написати початок та поєднати розхристану інформацію.

Ось, в принципі, і все. Трохи старань, трохи часу, та головне – зацікавлення, і ваша робота лежатиме на столі наукового керівника, викликаючи в нього усмішку задоволення – через те, що вдалося виховати такого ось кмітливого студента...


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.