Сам собі фотограф або Кілька секретів вдалих фотографій Автор: lesya · Опубліковано: 11.01.2014 17:08 · Розділ: Цікаві факти

Фото з zaholovok.com.ua
Фото з zaholovok.com.ua

Ні для кого не секрет, що хороші фотографії вимагають чималої майстерності. Щоб зробити якісний знімок, недостатньо купити якісну фотокамеру: навіть за допомогою простенького апарату ви зможете зробити прекрасні знімки, якщо оволодієте елементарним навиками фотографічної майстерності.

Перше, з чим ви повинні ознайомитися, це з технічними особливостями вашої фотокамери. Більшість функцій при вмілому підході ви вдало застосовуватимете, тому уважно читайте інструкцію, вивчайте, на що здатен ваш фотоапарат і лише тоді приступайте до справи. Будьте впевнені, що всі успішні фотографы Красноярска активно використовують усі функціональні можливості своїх фотокамер, тож і вам варто цьому навчитись.

Щоб правильно розташувати об’єкти в кадрі, зробивши композицію досконалою, умовно розбийте кадр на дев'ять рівних частин: дві лінії вертикальні та дві горизонтальні. Щоб візуально предмети на знімку сприймалися якнайкраще, їх слід розташовувати на перетині цих ліній.

Знімаючи з великої відстані, пам’ятайте, що більшість фотокамер оснащені функцією наближення. Нею варто скористатися, якщо ви не в силах наблизитися до об’єкту. Макрозйомку використовують для фотографування квітів, комах та інших крихітних істот.

Однією з основних помилок фотографів-початківців є нечіткість знімків. Щоб отримати чіткі фотографії, необхідно стежити за правильним фокусуванням. У більшості сучасних фотоапаратів ви знайдете корисну функцію, яка дозволяє переглянути ще незроблений знімок. Це функція попереднього фокусування, і вона дозволяє глянути, яким буде знімок – для цього слід натиснути на кнопку затвору. Та не до кінця.

Часто фотографи отримують нечіткі фотографії через банальне тремтіння рук. Якщо можливості використовувати штатив у вас немає, намагайтеся обхопити камеру двома руками, одну з яких міцно притисніть до тіла.

Якщо фотозйомка проходить не в приміщенні, не забувайте вмикати фотоспалах. Навіть якщо надворі сонячно, фотоспалах забере кинуті в результаті яскравого освітлення тіні, і ви отримаєте якісні чіткі кадри.

Пам’ятайте, що висока світлочутливість потрібна лише в окремих випадках. Якщо ж ви знімаєте статичні об’єкти, краще відмовитися від неї взагалі. Саме висока світлочутливість стає причиною появи на фото плям та інших недоліків.

Користуйтеся світлофільтрами. Вони дозволять експериментувати з чіткістю та контрастністю зображень, дозволять забрати відблиски. Крім того, вони оберігають об’єктив від пошкоджень.


Інші новини розділу