Незвичні різдвяні традиції Автор: lesya · Опубліковано: 04.01.2014 11:16 · Розділ: Новорічні новини

Традиції українського Різдва корінням сягають у глибину віків. І якщо колись це свято відзначали з особливим розмахом, сьогодні його традиції збереглися хіба що в селах. Та все одно в багатьох українських квартирах шостого числа понад вечір у квартирах погасне світло, і різдвяна свічка освітить святковий стіл з центральною стравою – кутею – своїм ненав’язливим світлом.

Різдво в Україні – це родинне свято, яке збирає сім’ю за одним столом хоча б один день на рік. І якщо у світі подарунки здебільшого дарують саме на Різдво, то у нас ця роль відводиться іншим дням – святого Миколая та Нового року.

Традиції святкування Різдва в різних країнах відрізняються між собою. І в деяких місцевостях трапляються досить кумедні інтерпретації цього одного з найголовніших католицьких та православних свят. Та спільною для більшості країн є традиція прикрашати ялинку.

Яскраві прикраси, вогні та лампадки – все це є одним з невід’ємних атрибутів різдвяних та новорічних свят. Останнім часом в Європі все більшою популярністю користується штучною ялинкою, адже зі штучним деревом ви отримуєте низку переваг: очевидна економія, відсутність бруду та опалих голок тощо. Ось лише хіба що ялинкою в домі пахнути не буде, але подумайте над тим, що й природу ви збережете, не приймаючи участі у вирубці лісу.

Однак повернімося до незвичних різдвяних традицій. Їх є багато по цілому світі, й ми впевнені, що якщо у ваших родинах є старожили, вони розкажуть чимало цікавого стосовно звичаїв святкування Різдва у різних місцевостях України.

А ми поговоримо про світ. У Каталонії, одній з іспанський провінцій, існує цікава традиція різдвяного поліна. Називається вона Caganer або ж Caga Tío, і передбачає «очищення» деревини. Із невеликих полінець каталонці виготовляють кумедних чоловічків, протягом кількох днів «годують» їх фруктами і всякою всячиною, а ось під час самого свята сім’я озброюється палками і береться «лікувати» поліно, вибиваючи з нього всілякі дурощі.

А ось у Австрії існує такий собі злий демон Krampus, своєрідний напарник святого Миколая, лише по ту сторону ворожого табору. В різдвяну ніч дух літає й лякає дітлахів.

А ось австралійці традиційно відзначають Різдво на пляжі, в родинному колі і з подарунками. В мешканців Ефіопії, що сповідують православ’я, Різдво відбувається в рамках триденного фестивалю Тімкат.


Інші новини розділу