Невидимий вентилятор загадковим способом змушує повітря рухатись Автор: lesya · Опубліковано: 29.12.2013 12:14 · Розділ: Нові технології

Влітку, коли надворі спека, а повітря, здається, обпікає легені, справжнім порятунком для багатьох стали вентилятори – досить недорога та функціональна альтернатива кондиціонерам. На відміну від кондиціонерів, вентилятори не огрівають простір, позбавлені вони й функції зволоження та очищення повітря, і, в цілому, менш ефективні. Тим не менше, купуючи вентилятор, ви можете бути упевнені, що за невеликі гроші ви отримаєте доволі ефективний та – що головне – безпечний пристрій, який допоможе набагато комфортніше почуватися в спеку.

Незважаючи на те, що сьогодні більшість виробників техніки роблять ставки на випуск суперсучасних кондиціонерів, все ж виробництво вентиляторів не втрачає своїх позицій. Справа в тому, що вентилятори, які хоч і менш ефективні, ніж кондиціонери, є більш безпечними у використанні. Вони не стають розплідниками бактерій та шкідливих мікроорганізмів, не вимагають відповідного обслуговування, як кондиціонери. Вентилятори не сушать повітря, а також дозволяють відчиняти в приміщенні вікна, що не заважає потраплянню свіжого повітря з вулиці (якщо ви не мешкаєте в центрі, де вулицями снує сила силенна автомобілів, і де шкідливі випари становлять більшу частину навколишнього повітря).

Підштовхнуті високими попитом на продукцію, виробники вентиляторів пропонують знеможеним спекою покупцям найрізноманітніші моделі вентиляторів. Це і крихітні вентилятори, що кріпляться на голову, винайдені японцями, і гігантські промышленные вентиляторы, покликані забезпечити нормальні умови для функціонування техніки та роботи людей на виробництвах.

Невидимий вентилятор (фото з сайту http://www.techhome.ru/)
Невидимий вентилятор (фото з сайту http://www.techhome.ru/)

У нашій статті ми поговоримо про вентилятор, який справедливо заслуговує називатися одним з найбільш оригінальних вентиляторів, відомих історії. Винахід Джеймса Дайсона, який побачив світ у 2011 році, часто ще називають невидимим вентилятором. І справді, винахід британця не має ні ротора, ні лопатей, і зрозуміти, як він працює, без додаткових пояснень не можна.

Втім, нічого містичного в конструкції апарату немає. Просто візуально він викликає подив, адже кільце, в якому традиційно розміщуються лопаті, є порожнім. А вся конструкція, що складається з кількох турбін, які засмоктують повітря, містяться в основі пристрою. Повітря засмоктується через безліч отворів, розташованих по діаметру кільця, в результаті чого з однієї сторони від нього створюється область низького тиску, куди й віє потік повітря.

Вентилятор-невидимка отримав назву Air Multiplier.


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.