Землі загрожує зіткнення з астероїдом, масою 100 млн. тон Автор: Вікторія · Опубліковано: 28.07.2009 10:27 · Розділ: Природа

Нашій планеті загрожує нова катастрофа: за словами вчених, величезний астероїд, зі зловісною назвою Апофіс (так стародавні греки називали єгипетського бога хаосу, Апепа), невблаганно наближається до Землі. За їх даними, незвичайне природне явище можна буде спостерігати в п'ятницю, 13 квітня 2029 року. Побачити його зможуть жителі Азії та Північної Африки. Найімовірніше, відзначають вчені, астероїд пройде на відстані 34 400 кілометрів від Землі.

Апофіс потрапив у поле зору дослідників близько чотирьох років тому, і саме тоді з'явилися перші неприємні прогнози про те, що астероїд масою 100 мільйонів тон може зіткнутися із Землею. Немає потреби говорити про те, що така «зустріч» становитиме серйозну небезпеку для нашої планети. Вивчаючи потенційного «гостя», вчені прийшли до висновку, що найімовірніше в 2029 році він із Землею не зіткнеться.

Фото взяте з сайту skyandtelescope.com
Фото взяте з сайту skyandtelescope.com

Однак, єдиної думки з цього приводу немає: деякі фахівці як і раніше стверджують, що мова йде про «лотерею» і оцінюють вірогідність зіткнення Апофіса із Землею як 0,0001. Навіть якщо песимісти помиляються, астероїд все одно принесе певні неприємності, - він, наприклад, може зіткнутися з супутниками, які використовуються для навігації, трансляції телевізійного сигналу, забезпечують зв'язок. Проходячи на такій незначній, з космічної точки зору, відстані від Землі, Апофіс неминуче попаде під вплив її гравітаційного поля, внаслідок чого може трохи змінити свою траєкторію. На жаль, спроби передбачити, якими будуть ці зміни, виявилися ще менш втішними: в 2036 році Апофіс повернеться. Цього разу для того, щоб зіткнутися із Землею.

Зараз ступінь точності прогнозів невелика, точніші припущення можна буде зробити лише в 2013 році, і вже тоді обговорюватиметься питання про те, яких заходів слід вжити. В американському космічному агентстві планують в 2014 році направити до астероїда керований корабель, екіпаж якого проведе низку експериментів. Результати цих досліджень повинні пролити світло на непросту ситуацію в якій опинилися мешканці планети. Навіть, при найнесприятливішому розвитку подій, у землян залишиться достатньо часу для того, щоб ризикнути і спробувати змінити траєкторію цього небезпечного небесного тіла.

Джерело privet.ru


Інші новини розділу