Сьогодні Китай відзначає 120 річницю з дня народження Мао Цзедуна Автор: lesya · Опубліковано: 26.12.2013 16:35 · Розділ: Події у світі

Фото з utau.com.ua
Фото з utau.com.ua

Китай… Країна, яка у багатьох із нас викликає якщо не захоплення, то хоча б цікавість.

Китай щороку приваблює туристів, охочих поближче познайомитися з країною, яка обіцяє подорожуючим багато незвіданого та цікавого. Чому? Та тому, що Китай, його мешканці і культура кардинально відрізняються від нас, європейців. Замість традиційного письма – тут китайські ієрогліфи, які середньостатистичному європейцю й запам’ятати годі (хоча багато корисної інформації, яка може стати в пригоді, ви знайдете здесь), а виробництво товарів найрізноманітнішого асортименту є воістину всеохопним: тут ви знайдете все - від дешевих підробок до товарів елітної якості. А ще у Китаї розташовується Тібет, мешканці якого, зокрема монахи, вражають світ неймовірними можливостями своїх натренованих організмів.

А ще у Китаї часто проходять незвичні фестивалі і святкування. Сьогодні, приміром, країна з особливим розмахом святкувала 120 річницю з дня народження колишнього лідера КНР Мао Цзедуна.

Всього на заходи, пов’язані зі святкуванням ювілею та урочистостями, влада не пошкодувала 327 мільйонів доларів.

Заходи, присвячені події, тривають в різних куточках країни вже з початку тижня.

З нагоди ювілею лідери комуністичної партії країни провели урочисте засідання, а вчора в столиці пройшов концерт на честь колишнього лідера республіки. Сьогодні ж члени китайського уряду відвідали мавзолей, в якому зберігається забальзамоване тіло Мао.

Масштабні святкування викликали неоднозначну реакцію китайської громадськості. Адже всі кошти, які пішли на святкування, були виділені владою міста Шаошань, в якому сто двадцять років тому й народився Мао Цзедун. Окрім урочистостей, частину коштів було витрачено на реставрацію меморіального будинку Мао та його помешкання.

Натомість теперішній голова КНР Сі Цзіньпін не схвалив масштабів святкування дати: він виступає проти необдуманого розбазарювання бюджету. За його словами, надмірні витрати держслужбовців викликають незадоволення серед громадян країни.

З іншого боку, неоднозначною постать Мао постає і в державних ЗМІ: одні джерела вихваляють його як політика, інші – ганять. Справді, оцінити цю постать важко: правлячи Китаєм протягом довгих двадцяти семи років, Мао Цзедун зробив усе для інтенсивної модернізації Китаю. З іншого боку, від його «культурної революції», яка приховувала під собою масові репресії, постраждало 40 мільйонів китайців.


Інші новини розділу