Кінні рекорди Автор: lesya · Опубліковано: 26.12.2013 13:40 · Розділ: Природа

Коні є одними з найблагородніших тварин. Вони вміють товаришувати, зберігаючи відданість не менше, ніж собаки. Один лише вигляд коней зачаровує: струнка і строга постава, осмислений погляд, любов до свободи у кожному поруху – істинні любителі коней впевнені, що ті розуміють людську мову не гірше, ніж ми самі. Ось лише говорити не вміють.

Можливо, саме тому в деяких країнах кінний спорт особливо популярний. В Сполучених штатах є чимало кінних ферм та ранчо, на яких вирощують і тренують тварин, популярний кінний спорт і в Італії, Франції, Швеції, Німеччині, Бельгії, Нідерландах – саме спортсмени з цих країн здобувають перемогу в міжнародних змаганнях найчастіше.

В Україні кінний спорт лише ступив на шлях довготривалого розвитку. Тим не менше, любителям верхової їзди у відчай впадати не варто: придбати породистих коней можна і в нас.

У нашій статті ми поговоримо про коней-рекордсменів.

Відомо, що коні не живуть довго. 25-30 років – нормальний вік для коня. Тим не менше, трапляються й довгожителі. Найстаріший серед них – «старий Біллі», корінний англієць. Коняка все своє життя тягала вантажі, та, схоже, на її здоров’ї це не відобразилося. Всього Біллі протягнув 62 роки, а в перерахунку на людський вік це 173 роки.

А ось найбільшим конем, який залишив слід в історії, став жеребець бельгійської породи на прізвисько Бруклін Сьюпрім. Цей кінь і справді був гігантом: його ріст у холці без двох сантиметрів сягав двох метрів, а важив Бруклін майже півтори тонни. Діаметр підкови для одного копита коня складав тридцять п’ять сантиметрів, а важила вона, ця підкова, три з половиною кілограми. Гігантського жеребця було внесено до Книги рекордів Гіннеса.

Мерин-ваговоз по кличці Мамонт народився у Великобританії півтора століття тому. Висота тварини у холці становила 2 метри 19 сантиметрів.

В той же час найменшим конем вважається Літтл Памкін. Народжена в 1973 році конячка виросла всього до 35,5 сантиметрів у холці, а важила ця крихітка не цілих 10 кілограмів.


Інші новини розділу