Каштани, каштани, каштани... Автор: lesya · Опубліковано: 25.12.2013 15:23 · Розділ: Авто-мото

Київ не дарма називають містом каштанів: саме листок цього дерева є гербом столиці, а навесні київські вулиці приваблюють натовпи туристів, охочих глянути на неймовірну красу київських каштанів.

Здавалося б, що тут особливого: звичайне собі дерево, цвіте красиво, і все… Та ні: каштан є набагато ціннішим, зокрема культурному в плані.

Пропонуємо вам кілька фактів, яких ви, ймовірно, не знали про каштан.

1. Цікава традиція, пов’язана з цим деревом, є у Женеві: тут офіційний прихід весни настає тоді, коли на так званому «офіційному каштані» розпускається перший листок. Росте дерево якраз перед вікнами будівлі кантонального уряду, й за тим, коли ж на ньому з’явиться перший листочок, дуже пильно стежать.

Ця традиція в країні існує вже близько двох століть, і, як ви уже зрозуміли, не обійшлося тут без курйозів. Одного разу владі довелося оголосити початок весни в самісінький розгул зими – 29 грудня. А сім років тому весна в Женеву приходила двічі: як і годиться, в березні, а потім ще раз у жовтні, адже через теплу осінь дерево ні з того ні з сього розпустилося знову.

Фото з kp.ua
Фото з kp.ua

2. Не всі знають, що каштани можна вживати в їжу. Насправді каштани їстівні (не всі сорти, правда). Їх смажать, тушкують та навіть вживають в якості солодощів. Кажуть, що каштани – це рис, який росте на дереві: високий вміст крохмалю, невелика у порівнянні з іншими горіхами кількість калорій та високий вміст вітаміну С – ось що собою являє звичайнісінький каштан.

Можливо, саме тому китайці так полюбили цю страву – за статистикою, саме вони щороку з’їдають близько 40% усіх світових запасів плодів цього дерева.

3. Попри те, що символом Києва є каштани, далеко не всі мешканці столиці люблять ці дерева. Уявіть собі: теплого осіннього вечора ви повели подругу у ресторан, припаркувавши щойно куплене авто під крислатим куполом каштана. Легкий подув вітру і… далі, мабуть, продовжувати не варто: ви з препоганим настроєм їдете не додому (до себе чи до неї), а в автосервіс – вирівнювати вм’ятини, або і підмальовувати на спеціальному обладнанні. Поршневой компрессор дома навряд чи знайдеться для цього.

Якщо ви хоч трохи розумієтеся на автомобілях (а якщо ви автомобіліст, то просто повинні на них розумітися), то перед вашими очима одразу з’являється калькулятор, який обчислює:
- вартість вирівнювання вм’ятин;
- вартість фарбування вашого авто після ремонту;
- термін, протягом якого ви залишитеся без автомобіля.
Результати, які ви отримуєте, не втішають. Однак і в розпач впадати не варто, адже сьогодні існує ремонт вмятин без покраски. Технологія з’явилася досить давно, проте на простір СНГ вона пробралася всього кілька років тому, завоювавши заслужену популярність.

За допомогою набору спеціальних інструментів, які передбачають вирівнювання кузова зсередини, а у важкодоступних місцях – використання присосок, спеціалісти усунуть вм’ятини, не залишивши на поверхні вашого автомобіля ані найменших слідів. Вам не доведеться фарбувати авто та витрачати купу часу на ремонт.

До речі, технологія PDR, стала справжнім порятунком для автомобілістів, що мешкають в районах, де часто випадає град або якщо ви часто ставите машину під плодовими деревами.


Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.