Ліпнина в інтер'єрі: експериментуємо з формами та контрастами Автор: lesya · Опубліковано: 25.12.2013 14:08 · Розділ: Цікаві факти

Сучасний інтер’єр – це не просто зовнішній вигляд вашої квартири, але й спосіб виявити власну індивідуальність. Крім того, за твердженням психологів, майстерно дібравши декоративні елемент для дизайну того чи іншого приміщення, ви створите сприятливу для вас атмосферу. Так, суворі лінії робочого кабінету змусять вас сконцентрувати увагу на роботі, зосередитися та зібратися з думками, а ось плавні лінії спальні налаштують на романтичний лад.

З усього розмаїття елементів для декору приміщень особливе місце посідає ліпнина. Якщо її вдало підібрати, вона може служити не лише окрасою приміщення, але й візуально удосконалювати його пропорції. Головне – знайти золоту середину, адже якщо ви в інтер’єрі використовуватимете забагато ліпнини, ваш дім перетвориться у несмак до непристойності, якщо замало – абсолютно ніякого акценту на окремих елементах ви не зробите. Тож якщо у вас виникають найменші сумніви, порадьтеся з професіоналами компанії decorul casei, які допоможуть вибрати те, що дійсно вам підходитиме.

Фото з www.mosbuild.com
Фото з www.mosbuild.com

Якщо ви належите до людей, які люблять помірність в усьому, й не маєте наміру перетворити свій дім в подобу палацу, зверніть увагу на стельову ліпнину: звичайні молдинги, карнизи та розетки додадуть родзинки інтер’єру вашої квартири.

І хоча карнизи сьогодні користуються популярністю, переважна більшість тих, хто їх купує, припускається низки помилок. Яких? Про це піде мова нижче.

Ліпнина належить до тих елементів декору, які не можуть залишатися непоміченими. Тому вузьких смужок зі скромним візерунком, що кріпляться на стику стелі та стін, буде недостатньо. Вибирайте ширші і помітніші елементи, які до того ж візуально піднімуть стелю вашого помешкання. Щоб домогтися ефекту «висоти», слід вибирати карнизи темнішого забарвлення, ніж стеля.

Спробуйте експериментувати з контрастами. Якщо меблі у вашому домі виготовлені з дерева, а плінтуси зафарбовані в коричневий колір, сміливо можете кріпити на стіну темно-коричневі карнизи – вони додадуть інтер’єру цілісності, зберуть докупи розкидані хаотично його елементи.

У вітальні прекрасно виглядатиме ліпнина у вигляді розетки, в центрі якої розташовуватиметься люстра – такий елемент не надто кидається в очі, підкреслюючи при цьому красу самої люстри.

Дуже часто карнизи використовують для того, щоб приховати всередині комунікації. Всередину карнизів можна помістити світодіодні світильники, які створять в кімнаті розсіяне та затишне освітлення.


Інші новини розділу