27-29 січня віряни РПЦ оберуть нового Патріарха Московського і всія Русі Автор: Lussilda · Опубліковано: 20.01.2009 17:52 · Розділ: Релігія

Наприкінці січня 2009 року в храмі Христа Спасителя в Москві буде відслужена Божественна літургія, після якої відкриється перше засідання Архієрейського Собору.

Архієрейський собор передує Помісному собору, який повинен обрати нового, 16-го Патріарха Московського і всія Русі. Проведення Помісного собору заплановано на 27-29 січня.

Для обрання посланців на священний Собор, 17 січня в Києві пройшла нарада делегатів Помісного Собору від Української православної церкви Московського патріархату. Було вирішено, що УПЦ МП у Москві будуть представляти 188 єпископів, священиків, ченців і мирян. У соборі візьмуть участь керівники ряду синодальних установ, ректори духовних академій і делегати від усіх духовних семінарій, намісники монастирів у єпископському сані. Очолює делегацію митрополит Київський і всія України Володимир (Сабодан).

Як повідомив заступник керівника Відділу зовнішніх церковних зв'язків протоієрей Всеволод Чаплін, в Статуті говориться, що кандидат повинен бути архієрей РПЦ не молодше 40 років, повинен мати добрі рекомендації, обов’язкова вища богословська освіта та достатній досвід керування єпархією.

«У нас є більш 100 архієреїв, які відповідають цим критеріям, і з них буде зроблений вибір через волю церкви й дію Духа Святого, який у церкві присутній», - сказав Чаплін.

«Процедура обрання патріарха буде визначатися Архієрейським собором. І вже тоді буде зрозуміло, як будуть висуватися кандидати. Не думаю, що хтось буде висувати себе сам. Але учасники соборів одержать можливість висувати кандидатури», - підкреслив представник Московського патріархату.

Сан патріарха є довічним. Патріарх Московський і всія Русі є єпархіальним архієреєм найбільшої в Росії Московської єпархії, що складається з міста Москви й Московської області, священноархімандритом Свято- Троїцької Сергієвой Лаври, ряду інших монастирів, що мають особливе історичне значення, і управляє всіма церковними ставропігіями.

Нагадаємо, що Патріарх Алексій II помер 5 грудня минулого року на 80-му році життя і був похований у Богоявленському кафедральному соборі Москви.

За 18 років патріаршества Алексія ІІ в церкві відбулися величезні зміни - збільшилося число єпархій, монастирів, духовних шкіл, які посилають делегатів на Собор. Якщо в 80- х роках минулого століття в Російській православній церкві було 76 єпархій на території СРСР, 18 з яких входили в екзархат України, і десяток закордонних єпархій, об'єднаних у три екзархати, то зараз у РПЦ уже 156 єпархій. З'явилися й самокеровані церкви. На Україні розташовано 44 єпархії, у Білорусії - 11, у Молдавії - 6, у Казахстані - 3. В інших державах колишнього Радянського Союзу ще шість єпархій, в Америці, Європі і Японії - 16.


Інші новини розділу

 • У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб

  У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб · lesya · 23.10.2015 20:48

  У Лондоні на торги виставлять унікальний екземпляр Біблії, що більше відома, як «Біблія для грішників». Вік книги – не менше чотирьох сотень років, і в ній народ закликають до перелюбодійства.


 • У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі

  У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі · lesya · 05.10.2015 20:33

  Істина – річ добра, але не завжди корисна. І далеко не у всіх ситуаціях потрібно рубати правду-матку. Навіть якщо ти – священик, і брехня вже сама по собі тобі не пасує.

  В цьому недавно довелося переконатися одному польському священику – Ватикан неабияк обурило його недавнє зізнання. Ще б пак, католицький священнослужитель на увесь світ заявив, що є… гомосексуалістом. Більше того, він виступив із вимогою до Ватикану відкинути стереотипи і змінити своє ставлення до геїв.


 • Віру в Бога оголосили психічним захворюванням

  Віру в Бога оголосили психічним захворюванням · lesya · 15.09.2015 15:14

  Релігія, покликана нести добро та злагоду, часто призводить до протилежного ефекту: замість того, щоб дарувати людям мир та спокій, вона часто розпалює війни та ворожнечу. А все тому, що знаходяться такі, кому за допомогою релігії вигідно управляти натовпами людей, яким неохота самостійно мислити. Останні ж воліють покластися на когось, жити за продиктованими правилами, мотивуючи все вірою в Бога.


 • Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт

  Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт · lesya · 02.09.2015 13:22

  Колись релігія правила світом, і в багатьох країнах ще й дотепер збереглися ці правила Однак в Європі ситуація склалася по-іншому, тож священикам доводиться враховувати зміну потреб та уподобань своєї пастви, а також основні суспільні тенденції. Саме тому церква, принаймні католицька, останнім часом стає все більш лояльною до «гріховних» потреб людства.


 • В Детройті масово протестують проти статуї Сатани

  В Детройті масово протестують проти статуї Сатани · lesya · 28.07.2015 21:10

  Мешканцям американського Детройта неабияк не сподобалася витівка місцевих сатаністів - в ніч на двадцять п’яте липня представники Церкви Сатани встановили у Детройті статую сатанинського божества. Виготовлений він із бронзи, а ім’я йому Бафомет.