Любите вино? Відвідайте винні погреби Молдавії Автор: lesya · Опубліковано: 25.12.2013 13:10 · Розділ: Цікаві факти

Винний туризм останнім часом набуває все більшої популярності: можливість побувати на неосяжних виноградниках, поринути в таємниці виноробень, скуштувати «з перших рук» елітні сорти вин – все це збирає дедалі більші натовпи гурманів, які в погоні за новими відчуттями готові відвідувати незнайомі країни, щоб особисто переконатися, яке ж все-таки вино заслуговує називатися найкращим.

Найпопулярнішими напрямами винного туризму є, звісно ж, Франція, Італія, Іспанія, США та Чилі. Всезагальне визнання отримали недавно й австралійські вина, які здобули кілька нагород в престижних конкурсах.

Фото з doseng.org
Фото з doseng.org

Незважаючи на те, що Молдавія у даному рейтингу пасе задніх, все ж ваша уявна картина винних регіонів світу була б неповною без відвідин цієї країни. Тим більше, що відносна непопулярність вин Молдавії зумовлена не низькою якістю вин, а, скоріше, низьким рівнем економічного розвитку самої країни. Яскравим свідченням цьому є той факт, що молдавські вина недавно визнав Євросоюз, знявши всі квоти на ввезення продукції.

Та й кількість європейців, бажаючих відвідати Молдавію з кожним роком зростає. Тим більше, що місцеві вина й справді заслуговують підвищеної уваги.

Так, істинні любителі вина обов’язково оцінять атмосферу, що царює в підземних погребах «Milestii Mici». Вони займають територію протяжністю в дві сотні кілометрів, знаходячись на глибині п’ятдесяти, а місцями і ста метрів над землею. Колекція вин, захована в цьому погребі, налічує більше двох мільйонів пляшок, і вона потрапила до Книги рекордів Гіннеса як одна з найбільших винних колекцій в цілому світі.

Тож якщо ви хочете особисто скуштувати, що таке справжнє молдавське вино, беріть з собою трохи грошей (до речі, ціни в Молдавії скидаються швидше, на наші, аніж на європейські), документи і… Bine ati venit la Hotel Chisinau!!!

Після відвідин «Milestii Mici» обов’язково завітайте в Кріковські погреби. Саме тут зберігається колекція вин знаменитого Герінга, які потрапили сюди по завершенню другої світової війни. Більшість вин тут – зі старих колекцій. Всього в Кріковських погребах зберігається більше одного мільйона вин.

Оскільки виноробство в країні є одним із основних – і найприбутковіших – занять, виноградників тут дуже багато: практично четвертина території країни вкрита виноградними лозами, а сама рослина, за оцінками вчених, з’явилася тут так із 25 мільйонів років тому…


Інші новини розділу