Британський прем'єр-міністр Девід Кемерон виявився родичем Катерини ІІ Автор: lesya · Опубліковано: 24.12.2013 13:18 · Розділ: Цікаві факти

Цікаво було б дізнатися, чиї ми нащадки. Звісно, більшість із нас знає, які племена заселяли територію України в давнину, та все ж хотілося б дізнатися, чи у нас в роду не було, бува, якихось славетних полководців, знаменитих політиків чи навіть королів.

Та на з’ясування цих запитань необхідно чимало часу, а іноді й доступу до даних, які пересічна людина в своєму розпорядженні не має. Є родини, які ось уже кілька поколінь ведуть генеалогічне дерево, та все ж вони поодинокі, а ось переважна більшість з нас навіть не знають, ким був їхній прадід.

Інша справа знамениті особи – їм навіть не потрібно цікавитися, ким були їхні предки: за них цю справу зроблять учені. Варто лише невеликій іскорці спалахнути, і багаття зацікавленості змусить вчені уми поринути в пошуки родинних зв’язків, покритих пилом століть.

В результаті копіткої праці вони, дослідники, витягують на поверхню часом неймовірні відкриття. Як, наприклад, те, що британський прем’єр-міністр Девід Кемерон є родичем імператриці Катерини ІІ.

Поштовхом до проведення дослідження стала помічена однією студенткою схожість міністра та Катерини. Під час відвідування Німецького історичного музею в Берліні Софі Гадд помітила, що Катерина, зображена на портреті роботи австрійця Йоганна Баптиста Лампі, дуже вже їй нагадує британського політика. Дівчина сфотографувала портрет, і опублікувала фото у «Твіттері». Поряд вона розмістила фото британського прем’єра, зазначивши, що обидва персонажі схожі між собою.

Дуже швидко пост дівчини здобув популярність і розповсюдився в мережі. Навколо нього розгорнулися гарячі обговорення. Більше того, замітка про «Девіда Великого» стала настільки популярною, що їй відвели колонки популярні британські видання, серед яких і Daily Mail та Telegraph.

А ось спеціалісти видання The Spectator пішли ще далі, викликавши на допомогу фахівця з генеалогії Річарда Каррутерса. Річард, провівши низку вишукувань, підтвердив, що схожість Катерини II і Девіда Кемерона є цілком поясненною: вони являються родичами, більше того, родичами досить близькими - троюрідними.

Відомо, що Девід Кемерон є прямим нащадком короля Вільгельма IV, останнього представника Ганноверського династії. Дід Вільгельма IV Фредерік Луїс, принц Уельський, був троюрідним братом Катерини Великої – у них був спільний прадід. Виходить, що Девід Кемерон є троюрідним родичем Катерини, хоча між ними і зупинилися цілих дев’ять поколінь.

Джерело: http://9tv.co.il/

Інші новини розділу