Вченим вдалося створити модель сонячної плями Автор: Lesly · Опубліковано: 27.07.2009 15:39 · Розділ: Наука

Міжнародна група вчених під керівництвом Національного центру атмосферних досліджень (NCAR) розробила першу всесторонню комп’ютерну модель сонячних плям. На даний час, науковцям відомо, що плями на сонці пов’язані з вибухами зарядженої плазми, які можуть викликати надзвичайно сильні геомагнетичні бурі, що здатні виводити з ладу комунікаційні пристрої та навігаційні системи. Крім того, сонячні вибухи можуть впливати на погоду та спричиняти незначні зміни клімату на землі. Кількість сонячної радіації, що поступає на Землю також залежить від плям на Сонці.

"Нам вперше вдалося створити повну модель сонячної плями", – розповідає Матіас Ремпел (Matthias Rempel), керівник проекту та вчений з високогірної лабораторії при NCAR. – Дана модель допоможе зрозуміти внутрішні "механізми роботи сонця", а також взаємозв’язок між сумарною сонячною радіацією та атмосферою нашої планети". Це в свою чергу дасть можливість робити "космічні" прогнози погоди. Вчені припускають, що навчившись моделювати сонячні плями, вони, цілком можливо, зможуть передбачати їх виникнення та готуватися до можливих серйозних наслідків сонячних бур на Землі.

Фото взяте з сайту gizmag.com
Фото взяте з сайту gizmag.com

Тривимірна модель відображає ділянку сонця, площею 31 000 на 62 000 миль та глибиною 3 700 миль. Щоб відтворити динаміку сонячної плями, вчені розв’язали не одну серію рівнянь з фізичних законів передачі енергії, динаміки рідин, магнітної індукції, тощо, використовуючи 1,8 млрд. точок віртуального простору, відстань між якими в реальності складає від 10 до 20 миль. Всі ці розрахунки проводилися на новому суперкомп’ютері Bluefire від IBM, що здатен здійснювати 76 трильйонів математичних дій за секунду.

Джерело: gizmag.com


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.