Американці склали рейтинг найбільш дратівливих слів Автор: lesya · Опубліковано: 23.12.2013 21:54 · Розділ: Суспільство

Буває, що одна невинна фраза, кинута ненароком співрозмовником, може вивести нас із себе. У кожного з нас ці слова-табу різні, і причини їх ненавидіти також різні. Але американці вирішили проаналізувати слова, що викликають роздратування практично у кожного з нас.

В результаті проведеного опитування вони склали рейтинг найбільш дратівливих слів. Вже п’ятий рік поспіль лідерство дістається прислівнику «неважливо», який англійською звучить як whatever.

Чому саме він викликає найбільше роздратування американців? Можливо, тому, що, говорячи «неважливо», ваш співрозмовник нібито ігнорує те, про що ви йому говорите, в той час як для вас, ймовірно, предмет обговорення аж ніяк не можна охарактеризувати цим словом.

За слово «неважливо» проголосувало 38% учасників опитування. На другому місці опинилося слово-паразит «типу» (like), яким частенько в розмові зловживають і українці. Воно викликає роздратування у 22% респондентів. Замикає трійку лідерів примовка «ну ти знаєш» (you know), за яку віддали голоси 18% опитаних американців.

Потрапили до рейтингу, складеного співробітниками нью-йоркського Інституту громадської думки при Меріст-коледжі, й вирази «просто кажу» (just saying) (особливо, коли пхають ніс не свої справи, говорячи при цьому «я ж просто кажу»), а також лексема «очевидно» (obviously).

Обамакер в американців асоціюється з нестабільністю політичної ситуації (фото з evreimir.com)
Обамакер в американців асоціюється з нестабільністю політичної ситуації (фото з evreimir.com)Складанням рейтингу найбільш дратівливих слів американські соціологи не обмежилися – вони вирішили поцікавитися в своїх співгромадян, які вирази американських політиків протягом минулого року надокучили їм найбільше.

Найбільш обридлим виявився вираз «Обамакер» (Obamacare), що вживається в якості неофіційної назви програми медичного обслуговування. Obamacare викликає роздратування у 41% респондентів.

Фраза потрапила до рейтингу у зв’язку з подіями, що розгорнулися у США в результаті суперечок президента країни Барака Обами з республіканською опозицією щодо фінансування програми. Ці розбіжності навіть призвели до тимчасової відставки американського уряду.


На другому місці рейтингу найбільш надокучливих фраз політиків опинився «фіскальний обрив» (fiscal cliff), а на третьому - «секвестр» (sequestration) – як бачимо, ці вирази також пов’язані з питанням державного фінансування.

Джерело: http://rozetka.com.ua/

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.