Фрукти з кісточки або Як вирощувати екзотичні рослини у себе вдома Автор: lesya · Опубліковано: 23.12.2013 13:56 · Розділ: Природа

Сьогодні ринкові прилавки та полиці супермаркетів доверху забиті екзотичними ягодами та фруктами. З деякими ми вже встигли давненько познайомитися, інші ж з’явилися зовсім недавно... Якщо ви – палкий прихильник екзотики, спробуйте вирощувати екзотичні рослини у себе дома.

Кісточки з’їдених фруктів викидати не варто – трохи часу та старань, і ви зможете потішити гостей мандаринами чи авокадо власного вирощування.

З чого почати? З вибору ґрунту. Якщо ви вирішили всерйоз зайнятися вирощуванням екзотичних фруктів, вам необхідно підійти до справи серйозно. Недостатньо просто придбати мішечок з землею в найближчому магазині – вам може знадобитися хімічний аналіз складу ґрунтів. Якщо не бажаєте викидати гроші на вітер, скористайтеся послугами дослідницького центру Нортест – десятирічний досвід та кваліфіковані спеціалісти, конкурентоспроможність на сучасному ринку – все це стане гарантією того, що ви отримаєте якісний і достовірний аналіз.

Щоправда, це якщо ви і справді зібралися вирощувати фрукти (до речі, деякі умільці примудряються вирощувати банани, гранати та інші екзотичні фрукти там, де клімат зовсім не призначений для цього, і у них все виходить). Якщо ж ви просто вирішили посадити екзотичний вазон, обійтися можна й без аналізу.

Далі наступає черга за підготовкою насіння. Тут вже все залежить від того, що саме ви вирішили садити.

Манго (фото з сайту toptropicals.com)
Манго (фото з сайту toptropicals.com)


Авокадо. Щоб насінина авокадо змогла прорости, помістіть її в тепле і вологе місце - це може бути ґрунт чи мох. Накрийте насінину банкою, і стежте за тим, щоб земля увесь час була вологою. Температура повітря всередині банки не повинна опускатися нижче 20 градусів, інакше пишіть пропало. Десь через місяць насінина повинна прорости, після чого її слід помістити в землю - так, щоб половина паростка знаходилася на поверхні. Регулярно підливайте та підживлюйте деревце, а влітку виносьте на сонце.

Ківі. Перше і найтяжче, що потрібно зробити, щоб виростити ківі, це роздобути насіння. Вам знадобиться стиглий непошкоджений плід, з якого необхідно вибрати чорне насіння й очистити його від м’якоті. Щоб зробити це належним чином, виберіть м’якоть разом з насінням ы залиште її на кілька днів в теплі – так насіння буде легше вибрати, промивши під краном через дрібне сито. Отримане насіння просушіть і висійте в ґрунт на глибину одного сантиметра. Коли насінини зійдуть, доведеться їх прорідити, адже в одному вазоні може рости не більше двох паростків ківі.

Можете спробувати посадити у себе вдома манго. Візьміть кісточку і злегка розкрийте її ножем – так паросток швидше з’явиться на поверхні. Кісточку слід помістити в землю місцем, в якому з’єднується плід з плодоніжкою – так, щоб воно «дивилося» вниз, інакше нічого не вийде. Горщик краще брати високий і вузький, адже насінину слід засунути на глибину хоча б 20 сантиметрів. Подбайте про хороший дренаж для вазону, а сам горщик з висадженою насіниною можете помістити в поліетиленовий пакет.

Так само слід висаджувати хурму. Після сходження ця рослина росте досить швидко, та восени вона може згубити листя. Хвилюватися не слід, просто перенесіть вазон у прохолодне місце. Коли ж на стеблі почнуть з’являтися бруньки, можете перемістити вазон знову в тепло.


Інші новини розділу