Тип темпераменту можна визначити за зовнішністю Автор: lesya · Опубліковано: 23.12.2013 13:00 · Розділ: Психологія

Про типи темпераменту в ученому світі говорять вже досить давно. І ще зі школи ми знаємо, що на сьогоднішній день загальноприйнятою є класифікація, згідно з якою виділяють чотири основні типи темпераменту.

Якщо слідувати цій класифікації, то всі ми поділяємося на холериків, сангвініків, флегматиків та меланхоліків. Тим не менше, в природі зустріти людей з чистим типом темпераменту можна вкрай рідко - набагато частіше ми маємо справу со смешанным типом темперамента, коли в характері однієї людини присутні риси двох чи більше типів.

Тому класифікація за типами темпераменту є досить умовною. Здебільшого виділяють риси двох типів – основного та додаткового. Вдаватися в подробиці кожного типу темпераменту ми не будемо – про це сказано дуже багатою. Поговоримо про інше: виявляється, тип темпераменту людини можна визначити за її зовнішністю.

Меланхоліки. У меланхоліків нервова система слабка, вони є людьми вкрай чутливими та емоційними, знемагають від страхів та хвилювань. Довести меланхоліка до істерики – раз плюнути, і навіть незначні дрібниці здатні вибити його з колії. Зовні меланхоліки – це худорляві люди, з загостреними рисами обличчя. Їхнє тіло немовби видовжене, кіски тонкі. Підборіддя часто виступає вперед, ніс – тонкий, довгий та загострений, лоб високий, вилиці чітко виражені. В меланхоліків тонка, часто довга шия, а стегна та плечі помітно ширші, ніж тонка талія. Обличчя різко звужується донизу.

Меланхоліки (фото з http://psychotype.ru/article/a-15.html)
Меланхоліки (фото з http://psychotype.ru/article/a-15.html)

Флегматики. У флегматиків нервова система також слабка, та, на відміну від меланхоліків, більш стійка. Зовнішність флегматика виражає повільність і плавність в усьому. Ці люди часто схильні до ожиріння, в них міцне тіло і досить добре розвинена мускулатура. Широкі плечі, торс і стегна, а також кінцівки, розвинені рівномірно. Обличчя у флегматиків розширюється досередини, лоб і нижня щелепа практично однакового розміру, або ж щелепа ширша. Кістки у флегматиків товсті й короткі, й таких людей можна назвати приземкуватими. Череп широкий і незграбний, як і незграбне саме тіло, що формою нагадує прямокутник.

Флегматики (фото з http://psychotype.ru/article/a-15.html)
Флегматики (фото з http://psychotype.ru/article/a-15.html)

Холерики. Зовнішність холериків часто нагадує зовнішність меланхоліків. Це худорляві люди, з довгими і тонкими кістками, в яких, однак, добре розвинена мускулатура кінцівок. Грудна клітина запала, ребра різко виступають. Голова має яйцеподібну форму, лоб звужується догори. Підборіддя загострене. Чітко виражена потилиця, а верхня частина голови ширша за нижню. Ніс має яскраво виражену форму.

Холерики (фото з http://psychotype.ru/article/a-15.html)
Холерики (фото з http://psychotype.ru/article/a-15.html)

Сангвініки. Тіло сангвініків часто має округлу форму, де основна увага акцентується на животі. Кістки широкі й короткуваті, м‘язи округлі. Це люди середнього або низького зросту, схильні до повноти. Голова в них кругла, ніс та вилиці невиражені.

Сангвініки (фото з http://psychotype.ru/article/a-15.html)
Сангвініки (фото з http://psychotype.ru/article/a-15.html)

Інші новини розділу