Цікаві факти про кішок Автор: lesya · Опубліковано: 23.12.2013 12:08 · Розділ: Цікаві факти

Фото з сайту www.det-gorodok.com.ua
Фото з сайту www.det-gorodok.com.ua

Для багатьох кішки сьогодні стали справжніми друзями. Милі та пухнасті, вони не лише скрашують наше повсякденне життя, але й можуть бути чудовими ліками від депресії. А для самотніх людей кішки стали справжнім порятунком: вони можуть розрадити в тяжку хвилину, добряче розвеселити та своїм лагідним мурканням просто підняти настрій.

Якщо у вас ще нема домашнього улюбленця, заходьте в Інтернет, читайте объявления по продаже милых пушистых кошек и котят, і спробуйте подружитися з незалежними й загадковими істотами, яких люди називають «кішками».

Попри те, що кішкам сьогодні живеться досить добре (ми не говоримо про бездомних і голодних, які були завжди і всюди), не завжди їхня доля була безхмарною: бувало, кішок піддавали масовому знищенню. Від цього людство страждало неймовірно. Судіть самі.

В часи іспанської інквізиції тодішній папа Інокентій VIII проголосив кішок… помічниками самого Сатани. Їм приписували неймовірні властивості, в поведінці тварин вбачали чорну магію, і вони наводили жах на багатьох людей. За наказом понтифіка, кішок почали масово спалювати. Їх знищували тисячами, і зовсім скоро за таке насильство довелося поплатитися. Жорстоко поплатитися.

Так, кішки почали зникати, а щурі, розносники смертельно небезпечних інфекцій, зажили на повну. Вони заселилися всюди, і від щурів не знали порятунку ні багаті, ні бідні. В результаті епідемія чуми, відома в історії як «чорна смерть», загострилася ще більше, і наслідки її були воістину жахливими.

На щастя, сьогодні людство навчилося співіснувати з кішками. І ті поспішили віддячити: окрім радості, яку приносять домашні улюбленці в дім, вони взяли на себе куди важливіші функції. Наприклад, функцію розвідників. Так, саме кішкам голландське посольство зобов’язане своєчасним виявленням шпигунських мікрофонів.

Сталося це ось як. Дві сіамські кішки мешкали в будинку голландського посольства. Поводилися вони в цілому тихо й мирно, та ось в певні моменти вони починали кидатися на стіни в деяких кімнатах будівлі. Врешті-решт така поведінка надокучила господарям, і вони вирішили, що раз уже в стінах завелися миші (чого б іще кішки так агресивно реагували?), з цим треба негайно щось робити. Та замість мишей вони виявили шпигунські мікрофони, які «зливали» секретну інформацію розвідці Москви. Виявляється, чутливі до звуків киці чули, як вмикалися мікрофони.

Кішки можуть стати в пригоді й у такій тонкій справі, як художня фотографія. Колись давно, коли ще суперсучасних об’єктивів та експонометрів не було, Оскар Густав Рейландер, знаменитий фотограф, вирішив використовувати кішку в процесі зйомок. Саме котячі зіниці, дуже чутливі до зміни освітлення, дозволяли йому встановити правильну витримку.


Інші новини розділу