Названо переможців конкурсу "Краща книга Україна" Автор: lesya · Опубліковано: 19.12.2013 11:19 · Розділ: Культура

Фото взято pressa-kh.gov.ua
Фото взято pressa-kh.gov.ua

Поступово паперова книга, як прогнозують деякі песимістично налаштовані експерти, кане у небуття. Вже сьогодні видавці всерйоз стурбовані неймовірною популярністю електронних книг, які з кожним роком назбирують все більше шанувальників. Якщо так справа піде й далі, видавцям доведеться припинити свою діяльність або ж підняти вартість паперових книг в декілька десятків разів.

Так, якщо ще якихось двадцять років тому тетради та блокноти були одним з найкращих способів зберігання необхідної інформації, то сьогодні на зміну їм прийшли електронні пристрої – органайзери, щоденники, електронні блокноти тощо. Дивного в цьому нічого нема: погодьтеся, набагато легше знайти потрібну вам інформацію в три кліки, аніж переривати гори зошитів у пошуках трьох рядків потрібної інформації.

Та книг це не стосується: що б там хто не говорив, ніякий рідер чи ноутбук не зможе замінити нам звабливого аромату щойно надрукованих сторінок та ніжного хрусту новісіньких аркушів, які перетворюють сам процес читання у справжній ритуал.

Власне, в класичному паперовому варіанті й вийшли в світ українські книги, які завоювали звання найкращих у році, що минає.

Буквально декілька днів тому було оголошено переможців щорічного всеукраїнського конкурсу «Краща книга України».

На звання кращої книги претендувала як наукова, так і художня література. Головний приз дістався книзі, виданій видавництвом «Либідь». Це робота знаменитого українського прозаїка та науковця, прекрасного драматурга Валерія Шевчука, який вирішив зібрати в одному виданні історико-культурні пам’ятки, створені ченцями наших монастирів в період між ХІ та XVIII, тобто за час, коли Україна, власне, й була незалежною. «Скарбниця потребна и пожиточна» - таку назву отримала книга – і справді становить величезну цінність, адже є зібранням найважливіших культурних здобутків нашого народу. Вона отримала звання «Кришталевої книги».

Книги-учасниці – а їх було 87 – боролися за перемогу в десяти номінаціях. В подробиці вдаватися не будемо, а лише назвемо книги, яким вдалося здобути почесні звання: книга «Український пантеон», яка вийшла під егідою видавництва «Балтія-Друк», книга «Стефан Турчак», написана В. Рожком, «Казки для малюків» від видавництва «Чайка», книга Шота Руставелі під назвою «Витязь у тигровій шкурі». Перемогу також здобули книги «Із української старовини», «Дідо-Всевідо», «Пора плодів і квітів», «Львівська гастроль Джиммі Хендрікса», «Собор святого князя Володимира».


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?