В 2016 у Британії увійдуть в обіг пластикові банкноти Автор: lesya · Опубліковано: 18.12.2013 23:31 · Розділ: Економіка

Щороку на виготовлення грошових купюр у світі витрачаються шалені суми. Однак і відмовитися від цього держави не можуть: паперові гроші дуже скоро зношуються, рвуться та стираються, і доводиться їх змінювати на нові.

За вирішення проблеми взялася Великобританія, яка вже до 2016 року планує ввести в обіг перші пластикові «купюри».

Згідно з повідомленням Національного банку Англії, перші полімерні банкноти курсуватимуть в країні вже в 2016 році. В якості матеріалу для виготовлення нових фунтів використовуватимуть тонку плівку з поліетилену.

За словами представників держскарбниці, зовнішній вигляд банкноти нічим не відрізнятиметься від своїх паперових попередників. На них також будуть зображені портрети королеви та історичних постатей, які залишили вагомий слід в історії Великобританії.

На першій банкноті номіналом в п’ять фунтів буде зображений легендарний політик та літератор Уїнстон Черчилль. Наступну полімерну купюру випустять в 2017 році, і її номінал складе десять фунтів. На ній красуватиметься зображення письменниці Джейн Остен.

Як твердять фахівці, у пластикових купюр є ціла низка переваг у порівнянні з паперовими аналогами. Вони не так легко піддаються забрудненням і такі банкноти набагато важче підробити.

Термін, в якому пластикові гроші перебуватимуть в обігу, за очікуваннями фахівців, у два з половиною рази перевищить «термін придатності» звичайних купюр, та й виробництво їх обійдеться Британії досить дешевше.

До речі, портрет письменниці з’явився на купюрі після того, як Банк Англії піддали критиці за те, що портрети жінок на купюрах з’являються набагато рідше, аніж зображення чоловіків.

А трохи раніше банк повідомив, що п’ятифунтову банкноту випустять в новому дизайні. На купюрі з’явиться портрет колишнього прем’єр-міністра Британії Уїнстона Черчілля. Кандидатуру Черчілля вибрали після того, як його було визнано героєм всього вільного світу, пояснив вибір глава Банку Англії Мервін Кінг.

Зазначимо, що такий крок, як очікують експерти, дозволить суттєво заощадити на виробництві грошей. а в Англії масштаби цього виробництва дійсно вражають: щороку а країні випускають близько одного мільярда банкнот. Приблизно таку ж кількість старих і понищених купюр вилучають з обігу.

Зауважимо також, що пластикові купюри – зовсім не новинка. На сьогоднішній день вони вже перебувають в обігу в кількох країнах світу, зокрема в Австралії.


Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.