Вчені переконані, що роман "Гобіт" є "одою вітаміну D" Автор: lesya · Опубліковано: 18.12.2013 20:16 · Розділ: Культура

Не лише британські вчені прославилися схильністю до нетривіальних досліджень. Їм на п’яти наступають австралійські колеги, які в співпраці все ж таки з британськими дослідниками з’ясували, що знаменитий роман Джона Р.Р. Толкіна є «одою вітаміну D».

Провівши ретельний аналіз тексту, спеціалісти виявили, що в своєму романі письменник вміло зашифрував свою оду вітаміну D.

Так, Ніколас Хопкінсон та Джозеф Хопкінсон переконані, що добро перемагає зло тільки завдяки вітаміну D. Погляньмо: всі герої, що належать до табору «добрих» - гобіти, гноми та ельфи – не люблять пітьму. Вони багато часу перебувають на свіжому повітрі та харчуються вельми різноманітно. Чого не скажеш про представників табору зла.

Так, нора головного героя Більбо мала вікна, і він частенько виглядав надвір, щоб помилуватися своїм садом. Коли до Більбо заходили гості, він виставляв на стіл всілякі ласощі: тістечка та чай, м’ясо птиці та вино, пиріжки, джем і багато-багато всього іншого. Далі – гноми. Хоча вони й не вели здоровий спосіб життя, схильність до прогулянок яскраво простежується й у них. Та що там гноми – навіть ельфи, які не любили сонця, все ж полюбляли місячне світло, ненавидячи темряву.

Разом з цим тролі та гобліни усіма силами уникають сонячного світла. Темрява – їх стихія, те, в чому вони почуваються, як у власній тарілці. Харчуються негативні персонажі огидною бридотою, полюбляють попивати всілякі там дурманні напої, які явно не додають їм розуму.

Все це, переконують автори дослідження, може означати лише те, що в організмі героїв, що представляють добро, накопичувалося чимало вітаміну D. Як відомо, вітамін D в людському організмі утворюється під дією сонячних променів. Крім того, його запаси поповнюються корисною їжею. Як бачимо, і в гобітів, і в гномів, і у лісових ельфів джерела поповнення організму вітаміном є цілком повноцінними.

Інша справа гобліни та тролі – в них спостерігається гостра нестача вітаміну добра в організмі.

Саме вітамін D, переконані дослідники, дозволив позитивним героям, які силою поступалися своїм ворогам, перемогти в запеклій боротьбі за виживання та долю Всесвіту.

Дослідження, яке вирізняється неймовірною безглуздістю, породило цілу купу не менш безглуздих запитань, на які, однак, «кращі уми» Британії та Австралії вже найближчим часом пообіцяли дати вичерпну відповідь.

Джерело: http://www.gazeta.ru/

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?