Названо найбільш курйозні автомобільні закони Автор: lesya · Опубліковано: 18.12.2013 17:51 · Розділ: Авто-мото

Курйозних законів у світі існує чимало. В один країнах заборонено жувати жувальну гумку, в інших – цілуватися з асфальтом. Виявляється, безглуздість розповсюдилася й на дорожні правила, які викликають в автомобілістів здивування та внутрішній протест.

В принципі, мова зараз піде не так про правила, як про автомобільні закони, адже основні правила дорожнього руху є загальними для багатьох країн. А ось закони ні, і часом можна натрапити на досить неочікувані зауваження дорожньої поліції (якщо б такі закони діяли у нас, то, скоріше б за все, ДАІшники не проминули можливості ними скористатися).

Як і слід було очікувати, найбільше кумедних законодавчих актів можна відшукати в правовому кодексі Сполучених штатів. Справа тут в особливостях системи права, згідно з якими законодавці зобов’язані прописувати кожен момент, щоб уникнути можливих зіткнень на дорозі та безглуздих позовів, які так часто подають мешканці США.

Так, у штаті Пенсільванія кожен водій, який планує подолати великі відстані на трасі, повинен попередньо запастися сигнальними ракетами. Кожні десять миль шляху він повинен зупинити авто, вийти з нього та запустити в повітря одну з ракет, щоб попередити інших учасників дорожнього руху, який відрізок шляху він подолав. Та й на цьому все не закінчується: наступні десять хвилин водій змушений чекати, поки не отримає аналогічного сигналу у відповідь.

А ось на дорогах штату Алабама водіям заборонено сідати за кермо з босими ногами. Прийняли закон після одного ДТП, в якому загинули люди. Водій, якому пощастило вижити, в суді зізнався, що не зміг натиснути на педаль гальма через те, що вона була надто гарячою.

А ось у Каліфорнії любителів екстриму суттєво обмежили, заборонивши в'їжджати в басейн прямо на автомобілі. Більше того, з якихось пікантних причин тут заборонено мити автомобіль нижньою білизною.

Як ви гадаєте, хто відповідатиме перед законом, якщо автомобіль, що рухається без водія, перевищить дозволену швидкість в 60 миль? Не знаєте? А ось в американських законодавців з цього приводу, схоже, інші думки, раз вони зважилися на прийняття цього закону.

Відзначилися й британські законодавці. В цій країні таксистам дозволяється відмовити в перевезенні пасажирів, хворих чумою або холерою (суть закону зрозуміла, цікаво, як таксисти дізнаватимуться про діагнози хворих). Зате водії таксі мають повне право справляти нужду в будь-якому місці, головне, щоб автомобіль був поряд, адже робити це можна тільки на заднє колесо власного авто.

А ось у Німеччині зупинятися посеред автобану, навіть якщо у вашого автомобіля закінчилося пальне, категорично заборонено.

Якщо ж ви вирушаєте до Австралії, подбайте, щоб у багажнику вашого авто обов’язково був оберемок сіна – за відсутності цього невід’ємного атрибуту кожного автомобіліста вас можуть оштрафувати.

Джерело: http://auto.mail.ru/article.html?id=44355

Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.