Визначено можливе підвищення рівня води внаслідок танення льодовиків Автор: Вікторія · Опубліковано: 27.07.2009 16:54 · Розділ: Наука

Британськими вченими було проведене дослідження, що підтвердило висновки Міжурядової групи експертів ООН по змінах клімату (МГЕЗК). В 2007 році комісією було передбачено, що до 2100 року, при збереженні поточних об'ємів викиду парникових газів, середня температура планети збільшиться на 1,1-6,4 градуса, а рівень Світового океану підвищиться на 18-59 сантиметрів. Розрахувати, як вплине на підвищення рівня води танення льодовиків, виявилося дуже важко, тому МГЕЗК запропонувала лише приблизну оцінку: з урахуванням танення льодовиків рівень океану підвищиться на 76 сантиметрів.

Група співробітників Брістольського університету під керівництвом Марка Сідала, спробувала реконструювати флуктуації рівня моря впродовж останніх 22 тисяч років, щоб визначити, яким чином танення льодовиків після закінчення останнього льодовикового періоду вплинуло на кількість води в Світовому океані. За їхніми оцінками, якщо середня температура дійсно збільшиться на 1,1-6,4 градуса, рівень води підвищиться максимум на 82 сантиметри.

Таким чином, припущення, що внаслідок танення льодовиків рівень моря підвищиться на кілька метрів, не отримало підтвердження. Проте, підвищення середнього рівня Світового океану навіть на 50 см становитиме велику загрозу деяким низовинним регіонам, крім того, це призведе до частіших повеней.

Джерело rin.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.