"Сталінград": достойне кіно чи черговий провал російського режисера Автор: lesya · Опубліковано: 18.12.2013 10:59 · Розділ: Кіно

У вересні цього року на екрани вийшов довгожданий «Сталінград», знятий Федором Бондарчуком. Картина одразу ж привернула увагу глядачів і критиків, породивши жваві дискусії і запеклі суперечки.

Сьогодні важко сказати, кого більше: тих, хто критикує роботу режисера, чи тих, кому фільм прийшовся по душі. Тим не менше, він став одним із номінантів на престижну премію «Оскар», а це однозначно дозволяє зарахувати його до категорії «Лучшие военные фильмы 2013 года».

Фото з www.phtimofeeff.ru
Фото з www.phtimofeeff.ru

Однак поговоримо про сам фільм. Критики сходяться на думці, що фільм знятий з розрахунку на сучасну молодь, яка не те що війни не бачила, але й мало про неї читала. І основну свою задачу в цьому плані «Сталінград», безперечно, виконав, привернувши увагу багатомільйонної аудиторії та побивши рекорди касових зборів.

В принципі, фільм художній. І є, за зізнанням самого режисера, досить суб’єктивним. Тому навряд чи варто закидати Бондарчуку ідеалізацію нацистів – просто німецький персонаж був вимальований набагато чіткіше, а ось гра акторів, які зображували російських солдат, залишає бажати кращого. Як результат – інтелігентний німець викликає у глядача куди більш позитивні враження, ніж купка тупих та грубуватих воїнів СРСР.

Тим не менше, вони, ці воїни, нехай і тупуваті та недалекі («народ», одним словом) перемагають високоосвічених та інтелігентних німців, яких війна перетворила в жорстоких убивць. Можливо, це і є яскрава демонстрація саме «народної» війни?..

Що ж стосується сюжету, то він, звісно, не на висоті. Всі події відбуваються в одному домі (і це при бюджеті в 30 млн доларів), видовищних кадрів на пальцях злічити можна, та й сценарних ляпів сила силенна. Самі події до кінця непродумані, і часом вчинки героїв будь-яким чином мотивувати важко. Так, дивує епізод з підірваними цистернами, німий розвідник, розстріл матері з дитиною, яких чомусь перед тим, як розстріляти, посадили у фургон… І таких моментів є безліч, що й потягло за собою шквал нищівної критики.

Наступний момент, який викликав несхвалення критиків, це те, що фільм назвали «Сталінград». Насправді ж центральна сюжетна лінія – це історія дівчини Каті, що розвивається на тлі воєнних подій, Каті, за життя якої борються російські солдати та німецький офіцер.

Справді, назва «Сталінград» надто голосна і пафосна для такого фільму, але, гляньмо правді у вічі, саме з таких історій і складалася війна: солдати боролися за батьківщину, але у кожного вона своя. В когось – старенька мати, у когось – молода дружина з дітьми. Хоча, чесно кажучи, фільм міг би бути більш динамічним.

Якого висновку можна дійти? Фільм однозначно вартує перегляду. І хоча «Оскара» йому, швидше за все, не бачити, гра акторів та робота сценаристів залишає неприємний осад, сюжет не продуманий до досконалості, і як на такий досить великий для російського кінематографу бюджет надто мало спецефектів та видовищних сцен, було б гріх не переглянути картину, яка викликала скільки неоднозначних емоцій як у критиків, так і в рядових глядачів.


Інші новини розділу

 • Кінопрем’єри: грудень.

  Кінопрем’єри: грудень. · Anastasia · 02.12.2016 18:20

  До вашої уваги коротенький огляд найгучніших прем'єр грудня.


 • Леонардо Ді Капріо розповів, як наркотики вплинули на його життя

  Леонардо Ді Капріо розповів, як наркотики вплинули на його життя · Марина Левицкая · 29.02.2016 15:45

  Улюблений актор всіх жінок світу Леонардо Ді Капріо отримав престижну премію «Оскар» від американської академії кінематографічних мистецтв і наук за найкращу чоловічу роль в фільмі «Вижив» відомого режисера Алехандро Гонсалеса Іньярріту. До цього його неодноразово висували на здобуття премії: п’ять разів, як актора та один раз, як продюсера.


 • Компанія Nike створила фантастичні кросівки з відомої комедії "Назад у майбутнє 2"

  Компанія Nike створила фантастичні кросівки з відомої комедії "Назад у майбутнє 2" · Марина Левицкая · 18.11.2015 11:46

  Всі, хто дивився фантастичну комедію «Назад у майбутнє», не могли не запам'ятати одну цікаву деталь з другої частини – кросівки Nike Air Mag, які носив головний герой кіно-трилогії Марті МакФлай. Варто відзначити, що обмежена партія таких кросівок була випущена компанією Nike ще у 2011 році. Кошти, отримані від продажу зіркового взуття (а це приблизно 6 мільйонів доларів), були направлені в Фонд для дослідження хвороби Паркінсона, який створив Майкл Джей Фокс. Саме він зіграв роль того самого Марті МакФлая. Тоді ці кросівки лише ззовні нагадували ті, що були у фільмі. Та й шнурки не вміли затягуватися самостійно.


 • Люка Бессона знову звинуватили в плагіаті

  Люка Бессона знову звинуватили в плагіаті · Марина Левицкая · 02.11.2015 11:49

  Відомого французького кінорежисера, сценариста і продюсера в черговий раз звинуватили у плагіаті.


 • Творці нового «Бонда» поставили рекорд за вартістю знищених машин

  Творці нового «Бонда» поставили рекорд за вартістю знищених машин · lesya · 29.09.2015 15:51

  Режисери і продюсери відомих фільмів не шкодують коштів на спецефекти. Щоб все виглядало видовищно і правдоподібно, вони готові викинути на вітер мільйони, знищуючи дощенту цілком добрісенькі та новісенькі речі.