На півдні Німеччини відкриється музей Отто Дікса Автор: Вікторія · Опубліковано: 28.07.2009 09:44 · Розділ: Культура

До 2010 року в селі Хемменхофен, поблизу Боденського озера, відкриється музей знаменитого німецького художника Отто Дікса (1891-1969), що розміститься в будинку, в якому митець провів велику частину свого життя. Для проекту, керувати яким буде об'єднання художніх музеїв Штутгарта, зібрано вже близько півтора мільйона євро. Кошти для створення музею були пожертвувані муніципалітетами Штутгарту, Констанца і Гаєнхофена.

Загалом, в домі Дікса, крім постійної експозиції життя художника та його сім'ї, проводитимуться тимчасові виставки його робіт. Фонд Отто збирається щорічно призначати стипендію для молодих кураторів, які працюватимуть над експозиціями.

Своє творче сходження Дікс починав в експресіоністському напрямку, а з 1920 року художник повернувся до строгого реалізму, намагаючись якомога вірогідніше зображати оточуючий світ, увійшовши в історію світового мистецтва як один з головних художників "нової речовинності". За словами художника, він збагнув, що життя не таке насичене та яскраве, як на полотнах експресіоністів, а більш спокійне та, навіть, похмуре. Популярність йому принесли цикли офортів на військові теми та гротескні портрети.

<strong>ШТУРМОВИЙ ЗАГІН АТАКУЄ ПІД ЧАС ГАЗОВОЇ АТАКИ.</strong> Фото взяте з сайту day.kiev.ua
ШТУРМОВИЙ ЗАГІН АТАКУЄ ПІД ЧАС ГАЗОВОЇ АТАКИ. Фото взяте з сайту day.kiev.ua
<strong>ТРАПЕЗА В ОКОПІ.</strong> фото взяте з сайту sauer-thompson.com
ТРАПЕЗА В ОКОПІ. фото взяте з сайту sauer-thompson.com

Слід додати, що життя художника в нацистській Німеччині не було легким. Митець пройшов переслідування, арешти, допити, війну; його графіка та живопис були віднесені до "дегенеративного мистецтва", а більше трьохсот робіт було знищено. У 1936-му Дікс переселився в Хемменхофен, де прожив до самої смерті.

Джерело lenta.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?