Португальська книга для дітей про смерть увійшла в топ-10 кращих книг 2013 року Автор: lesya · Опубліковано: 16.12.2013 19:51 · Розділ: Культура

З віком ми починаємо розуміти, що смерть – неминуче завершення життя кожного з нас. Хтось вірить в іншу реальність після смерті, хтось ні, та як би там не було, від неї, смерті, не втече ніхто. Але ось для дітей це питання є досить болісним, і думки про розлуку з близькими можуть викликати у них негативні емоції. Щоб знищити вплив цього фактору на ще несформовану психіку малюка, португальці вирішили видати книгу, в якій з урахуванням вікових особливостей дитячого світогляду спробували розповісти, що з нами буде, коли ми помремо. Книга одразу ж здобула схвалення та визнання низки експертів, потрапивши до десятка кращих книг 2013 року для дітей за версією британського видання Time Out London.

Книгу написали португальці Ізабель Міньюш Мартінш і Мадалена Матозу. Вона отримала назву «Куди ми підемо, коли зникнемо?», й стала основним претендентом на звання кращої дитячої книги 2013 року.

Вийшла вона у світ ще в 2011 році в Португалії під егідою видавництва Planeta Tangerina. Її переклали на англійську, й у Британії книгу видало видавництво Tate Publishing, яке раніше вже публікувало твори Ізабель Міньюш Мартінш та Мадалени Матозу, зокрема й книга під назвою «Коли я народився».

Що ж стосується нового видання, то воно рекомендоване для дітей від п’яти років. Видання «Куди ми підемо, коли зникнемо?», за твердженням співробітників британського журналу, покликане задовольнити «природну дитячу цікавість» «в питаннях смерті та того, що буде після неї».

У книзі молодий читач знайде більше запитань, ніж відповідей. Фактично, вона не покликана дати відповідь на риторичні запитання, її основна мета – стимулювати розвиток дитячої фантазії, яка й дасть відповіді на всі запитання, що виникають у малюків, і, почувши які, батьки в більшості випадків розгублюються, не знаючи, що відповісти.

Оповідь ведеться в тонкому та стриманому стилі, а сама вона густо пересипана великою кількістю метафор: життя людини порівнюється з сонцем, яке зникає за горизонтом, з водою в калюжах, яка з часом кудись дівається, а також про «все і всіх, коли настає ніч».

«Остаточних відповідей книга не дає, зате вона відкриває двері уяві», - зазначають автори книги в коментарях, опублікованих на офіційному сайті видавництва.

Що ж стосується португальського видавництва, заснованого, до речі, авторами книги, то воно є одним з основних претендентів на отримання премії Астрід Ліндгрен в 2014 році.

Джерело: http://www.newsru.com/

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?