Агент 007 був алкоголіком та імпотентом Автор: lesya · Опубліковано: 16.12.2013 15:03 · Розділ: Цікаві факти

Британські вчені, які прославилися схильністю до проведення нетривіальних досліджень, уже вкотре відзначилися, вирішивши дослідити, скільки років міг би прожити Джеймс Бонд, якби він існував в реальності. Отримані результати навряд чи потішать палких фанатів "Бондіани" – реальний Бонд дожив би максимум до 52 років, і вбив би його зовсім не ворожий постріл, а палка прихильність до алкоголю.

Так, британці з’ясували, що в реальності відважний шпіон помер би або від цирозу печінки, або ж у результаті нещасного випадку, не справившись, наприклад, з керуванням авто після чергової дози алкоголю. Та й його подвиги на ниві шпіонажу та в ліжку навряд чи були б здійсненними.

В рамках дослідження фахівці також з’ясували, чому свій улюблений напій – горілку з мартіні – Бонд просив «збовтати, а не змішувати» - справа в тому, що від пияцтва у нього тремтіли руки.

Дослідження проводилося співробітником Ноттінгемського університету Патріком Девісом, який разом з двома колегами витратили шість місяців на те, щоб якомога детальніше прочитати та проаналізувати всі чотирнадцять романів Флемінга про Бонда, що дозволило їм підрахувати, скільки алкоголю легендарний герой вживав кожного дня.

Герой суттєво перевищував рекомендовану медиками порцію алкоголю. Так, національна служба охорони здоров'я Великобританії рекомендує вживати не більше трьох-чотирьох порцій алкоголю на день, максимум - 28 на тиждень. Розвідник на тиждень вживав щонайменше 65-92 порції алкоголю, що в декілька разів перевищувало максимально дозволену норму. Медики припускають, що причиною тому могли стати постійні стреси на роботі.

В одній із книг – «З Росії з любов’ю» - розповідалося, як Бонд за один присід випив п’ятдесят порцій алкоголю. А це в перерахунку на конкретні одиниці досить вражаючий набір: дві літри віскі, три келихи вина та дві пінти пива. Після такої кількості алкоголю людина би просто не стояла на ногах, не говорячи вже про те, що ясність думки вона б явно не зберегла.

За твердженням медиків, дуже скоро пристрасть до алкоголю перетворила б Бонда у імпотента, викликавши до того ж серйозні захворювання печінки, зокрема цироз.

До речі, експерти переконані, що алкоголізм Бонда був викликаний алкогольною залежністю автора книг, Яна Флемінга, який помер молодим – коли йому виповнилося всього 56 років. А товариші Флемінга розповідали, що частково образ Бонда був списаний з автора.

Джерело: http://www.inopressa.ru/

Інші новини розділу