В Тіренському морі виявлено затонулі кораблі римської епохи Автор: Вікторія · Опубліковано: 27.07.2009 17:22 · Розділ: Цікаві факти

Археологами італійської області Лаціо та американськими підводниками з фонду "Аврора Траст" виявлено п'ять кораблів римської епохи, датовані, один першим століттям до н.е., а чотири - нашою ерою, та стародавні гончарні вироби поблизу острова Вентотене, що в Тіренському морі.

"Відкриття дозволяє зробити висновок, що Вентотене був важливим перехрестям стародавніх шляхів, а дно навколо острова є справжнім підводним музеєм", - розповіла археолог Анналіза Дзараттіні, що брала участь в пошукових роботах.

Вченим вдалося оглянути судна, які спочивають на глибині 100 метрів, та визначити їхній вік. Найстаріший з кораблів, довжиною 18 метрів та наповнений глиняними амфорами, був побудований в першому столітті до н.е. Другий корабель - довжиною 15 метрів, датується першим століттям н.е., - теж перевозив амфори, як вдалося з'ясувати дослідникам, з порту в нинішній іспанській області Андалусія.

Джерело itar-tass.com


Інші новини розділу