Навіщо будівельнику вчитися? Автор: lesya · Опубліковано: 16.12.2013 12:25 · Розділ: Освіта

Питання освіти в українському суспільстві стоїть досить-таки гостро. У контексті того, що багато студентів, на відмінно закінчивши вищий навчальний заклад, згодом не можуть знайти достойної роботи, з’являється все більше тих, хто переконаний, що освіта, принаймні в такому вияві, як вона представлена сьогодні, людині не потрібна.

Дати однозначну відповідь на це запитання важко. Справді, часом знання, здобуті в університеті, нам абсолютно ні для чого не знадобляться. Та є й інший аспект, про який піде мова нижче.

Візьмімо хоча б будівельників. Будівельні професії в Україні в переважній більшості випадків освоюються на практиці. Молоді люди, бажаючи підзаробити, йдуть працювати підсобниками, де через деякий час набираються корисного досвіду. Працюючи з більш досвідченими спеціалістами, вони перебирають їхні вміння й беруться за виконання більш серйозних завдань, і вже через кілька років вміють набагато більше, ніж випускник вищого начального закладу, що закінчив пгс заочно.

Чому так відбувається? Та тому, що той, хто кілька років працює будівельником, всі здобуті навіть випадково знання пропускає крізь призму того, чи знадобляться вони йому на практиці. Натомість випускник навчального закладу освоює інформацію з точки зору того, що йому потрібно вивчити, щоб здати екзамен/отримати диплом.

В результаті знає він чимало, більше, ніж рядовий будівельник, але ось застосувати знання на практиці абсолютно не вміє.

Тим не менше, наша історія не закінчується. Влаштовується на роботу такий-ось собі випускник будівельного вузу, який абсолютно нічого не петрає в будівництві, і… починає вами командувати. Він розказує, що і як краще робити, поняття не маючи, про що йде мова.

Щоб не допустити такої некомпетентності, вам і потрібен диплом, адже він одразу перетворить вас з будівельника в інженера будівельної справи. А це – можливість кар’єрного росту, та, як би там не було, престиж.

Крім того, будівельна справа розвивається дуже динамічно. З’являються нові будматеріали, вчені розробляють нові технології. І якщо ви хочете йти в ногу з часом, вам просто необхідно постійно оновлювати свої знання, а це можна зробити на курсах перепідготовки чи підвищення кваліфікації. При чому зробити в робочий час, обравши заочну форму навчання, що дозволить не відриватися від робочого процесу.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.