Топ-5 найбільш незвичних професій в Україні Автор: lesya · Опубліковано: 16.12.2013 10:16 · Розділ: Освіта

Рано чи пізно кожен з нас постає перед досить складним вибором – вибором професії. Намагаючись обрати спеціальність, ми хочемо, щоб вона поєднувала в собі такі важливі параметри, як престиж та дохідність, та ще й щоб цікавою була і власні амбіції дозволяла задовольнити. На щастя, розвиток сучасного ринку, динамічність споживчого попиту посприяли появі нових професій, здатних виконати якщо не всі, то принаймні більшість наших вимог.

Як результат – роботодавці пропонують пошуковцям все більш незвичні вакансії, які, незважаючи на деяку навіть безглуздість, вимагають від працівника різнопланових знань, а також вміння якомога ефективніше застосовувати ці знання на практиці. Зауважимо, що тут без спеціального навчання не обійтися. Знадобиться все, що ви до цього знали: і англійська мова, і вища освіта, здобута в престижних навчальних закладах. Та й цього, напевне, буде мало – чим більше ви знатимете, тим більше зароблятимете.

І якщо в світі оригінальними вакансіями навряд чи когось здивуєш, то в Україні, де лише недавно економіка почала розвиватися по своїй природній схемі, незвичні вакансії тільки почали появлятися. Тому ставлення до них, попри беззаперечну корисність, іноді навіть трохи скептичне.

1. Палким любителям чаю обов’язково сподобалася б професія ті-тестера, в обов’язки якого входить визначення різних якостей чаю. Чайні майстри допоможуть кожному бажаючому вдосталь насолодитися всіма моментами чайної церемонії. Щоправда, чайним дегустаторам заборонено користуватися будь-яким пахучими речовинами - пральними порошками, духами, дезодорантами з запахом. Крім того, вони повинні бути обізнані в багатьох сферах - від біології до біохімії та географії. Ну і, звісно, вони повинні знати все, що стосується чаю.

2. Не менш незвичною для українців є професія футуролога. Футурологам платять за те, що вони прогнозують майбутнє. Мова йде не про магів та шарлатанів, а про людей, які як свої п’ять пальців знають сферу бізнесу. Футуролог – це аналітик, який передбачає можливі ризики, розраховує майбутні тенденції та вичислює результати тієї чи іншої бізнес-стратегії.

3. Досить незвичною для вітчизняного ринку праці є професія кавіста – людини, яка повинна не лише розумітися на алкоголі, але й вміти підбирати той чи інший напій в залежності від настрою та побажань клієнта. У кавістів- професіоналів здебільшого є своє коло клієнтів, готових платити за можливість по-справжньому насолодитися вправно приготованим і поданим коктейлем.

4. Професія психолога в нашій державі зовсім не нова. Тим не менше, лайф-коучинг з’явився недавно. Що собою являє ця нова для нас професія? Вона пропонує людям, охочим реалізувати себе в тій чи іншій сфері, домогтися своєї мети, використовуючи приховані ресурси та можливості власного організму. Поки що у нас професія розвинена недостатньо, та разом з тим у неї велике майбутнє, переконані фахівці.

5. Для любителів гламуру ідеальним заняттям стане шоперство. В обов’язки шопера, який повинен бути людиною, різнобічно розвиненою, входить вміння організовувати торгівлю, роблячи її максимально ефективною. Шопери повинні володіти всіма секретами мерчандайзингу, вміти оформляти і декорувати зони торгівлі.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.