Спеціалісти з'ясували, чому сауна шкідлива для чоловіків Автор: lesya · Опубліковано: 13.12.2013 14:18 · Розділ: Краса і здоров'я

Фото з www.likar.info
Фото з www.likar.info

Те, що сауна корисна для здоров’я, знають всі. Вона є прекрасним стимулятором життєво-важливих процесів, які відбуваються в нашому організмі, а також одним із найефективніших шляхів його очищення. Та нещодавно дослідник з’ясували, що регулярне відвідування сауни шкодить чоловікам.

Сауни сьогодні набули небувалого поширення. Навіть у невеличких містах ви обов’язково знайдете сауну, а заможні люди все частіше будують сауну прямо у себе на подвір’ї. Сучасні сауни обладнані найновішими технологічними приладами, покликаними зробити процедуру впливу пару на наш організм ще більше ефективною, а перебування у сауні якомога комфортнішим. Все частіше в великих саунах використовується осушитель воздуха, покликаний знизити надмірну вологість повітря, яка сприяє розповсюдженню небезпечних для людини мікроорганізмів.

Тим не менше, чоловікам варто задуматися над регулярним відвідуванням сауни чи бані. В першу чергу це стосується тих представників сильної, які активно працюють над продовженням роду: як виявили американські дослідники, регулярне відвідування сауни помітно знижує кількість сперматозоїдів, а отже, й здатність чоловіка до запліднення.

Відповідне дослідження проводилося вченими з Університету Меріленда. В якості піддослідних було вибрано мешканців Фінляндії, адже саме в цій країні процедури оздоровчого пару вже давно стали національною традицією.

В рамках дослідження вчені провели спостереження за чоловіками з вікової категорії «за 30». Всі піддослідні були повністю здоровими, з нормальним показником кількості сперматозоїдів у спермі. В ході експерименту чоловіки повинні були хоча б двічі на тиждень відвідувати сауну, а тривалість кожного сеансу перевищувала 15 хвилин. В результаті вчені виявили, що у піддослідних до кінця експерименту суттєво знизилася кількість сперматозоїдів, і відновилася вона лише через півроку.

Причина цьому – висока температура, в результаті якої температура мошонки піднімається на цілих три градуси за Цельсієм, тому частина сперматозоїдів гине.

Більше того, систематичне відвідування сауни здатне змінювати ДНК чоловічого сім’я, що теж негативно позначається на майбутньому поколінні. Крім того, в результаті зниження фертильності під дією високих температур знижується швидкість пересування сперматозоїдів по статевих протоках, що в цілому негативно впливає на статеве здоров’я чоловіків.


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.