Ріст людини можна визначити за її голосом Автор: lesya · Опубліковано: 13.12.2013 20:50 · Розділ: Наука

Провівши чергове дослідження, вчені з’ясували, що ріст людини можна визначати за її голосом. Так, вчені-акустики виявили, що між ростом людини і звучанням її голосу існує безпосередній зв’язок.

Дослідження проводилося фахівцями з університету Вашингтона, розташованому в Сент-Луїсі (США). Фахівці виявили, що по голосу людини можна з легкістю визначити її ріст. І це без всяких додаткових приладів та надсучасного устаткування. Тож тепер, спілкуючись з незнайомцем по телефону, ми зможемо набагато краще відтворювати в уяві його образ, інтуїтивно підбираючи форму спілкування.

Подробиці цього вельми цікавого дослідження прозвучали в рамках конференції, яка традиційно проводиться Акустичним товариством Америки.

Фото з sna-kantata.ru
Фото з sna-kantata.ru

Проаналізувавши низку базових характеристик голосу співрозмовника, ми зможемо визначити його ріст без будь-яких спеціальних пристосувань, на слух.

В рамках дослідження вчені провели досить простий експеримент: добровольцям давали слухати голоси двох дикторів, і вони повинні були визначити, який із них вищий ростом. Піддослідні справлялися з завданням, правильно визначаючи ріст диктора, у 62.5 відсотків випадків. При цьому піддослідні не проходили ніякого попереднього навчання. Як бачимо, показник помітно перевищив характерний для «сліпого» вибору показник у 50%.

Джон Мортон, автор доповіді, що прозвучала на конференції, вирішив пояснити цей досить дивний ефект. Справа тут у специфічному резонансі, який практично завжди виникає у відкритій з одного боку порожнині. Візьмімо звичайну скляну пляшку з вузьким горлечком: потік, який оточує вузьке горлечко, видає монотонний звук. Щось схоже відбувається і в людській гортані, а це додає до голосу людини особливі компоненти, частота яких безпосередньо залежить від розміру гортані. А розмір гортані у свою чергу співвідноситься з ростом людини.

Дослідження, спрямовані на вивчення особливостей розпізнавання голосу, ведуться вже протягом кількох десятків років. Вчені неодноразово за допомогою спеціальних приладів проводили аналіз спектру голосу разом з його динамікою при вимові, що дозволяло ідентифікувати того, хто говорить по телефону, вже після 30 секунд розмови. В нас же в якості спеціального обладнання служить вухо, яке дозволяє розпізнавати голоси рідних та знайомих. А ось система ідентифікації голосу, розроблена раніше фахівцями, вельми зацікавила співробітників спецслужб.

Тим не менше, можливість людини без використання спеціального обладнання оцінити ріст співрозмовника до цього часу залишалася невідомою.

Джерело: http://hi-news.ru/

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.