Американські лінгвісти створили найважчу у світі скоромовку Автор: lesya · Опубліковано: 13.12.2013 16:33 · Розділ: Наука

Пам’ятаєте, як у школі ми ламали язики над скоромовками? Нам ще пощастило, адже старі скоромовки – це ще квіточки у порівнянні з творінням американських лінгвістів, які створили найважчу в світі скоромовку.

Скоромовка народилася як результат одного лінгвістичного дослідження, яке проводилося співробітниками Технологічного інституту в Массачусетсі у співпраці з колегами Каліфорнійського університету та низки інших наукових центрів, що займаються мовними дослідженнями. В результаті проведених аналізів та практичних випробувань вчені з’ясували, що вимова різних типів скоромовок безпосередньо пов'язана з виникненням різних типів помилок. Проаналізувавши, які помилки виникають найчастіше, вчені й створили скоромовку, вимова якої виявилася непосильною для всіх учасників експерименту.

Мегаскладна скоромовка налічує всього шість слів. Виглядає вона так: pad kid poured curd pulled cod. Дослідники розповіли, що частина учасників експерименту після кількох невдалих спроб вимовити вираз, взагалі втрачали здатність розмовляти, яка, щоправда, скоро до них поверталася.

Дослідник Стефані Шаттук-Хуфнагель пояснив, що піддослідним пообіцяли винагороду, якщо їм вдасться швидко вимовити цю фразу десять разів підряд. При цьому учасникам експерименту не говорили, що зробити це не вдавалося ще нікому.

Дослідники поділили весь матеріал на два розділи: короткі скоромовки, які складаються з словесних пар типу "top cop", і довгі на зразок «the top cop saw a cop top» або «pad kid poured curd pulled cod». Всі скоромовки необхідно було повторити без зупинки кілька разів. Намагання учасників дослідження правильно вимовляти речення вчені записували на магнітофон, потім прослуховували, виявляли та ретельно аналізували скоєні помилки.

Спеціалісти виявили два основних механізми утворення помилок. Полягають вони в тому, що мовець намагається вимовити два звуки одночасно. Вчені охрестили це явище подвійною атакою. Перший тип помилок – це коли людина намагається вимовити два звуки практично одночасно (замість лексеми «top» звучить щось типу «tkop»), другий – коли змішування звуків відбувається з невеликою затримкою, і тоді між приголосними з’являється голосний звук («tah–kop»). Перший механізм стимулюється короткими скоромовками, другий – довгими.

Трохи раніше, досліджуючи зв’язки скоромовок та особливості роботи мовної зони мозку, вчені з’ясували, чому скоромовки настільки важкі для вимови. Справа тут у близькому розташуванні груп нейронів, потрібних для вимови набору звуків у скоромовці.

Джерело: http://info.sibnet.ru/

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.