В Сирії виявлено розвалини фортеці римських легіонерів Автор: Вікторія · Опубліковано: 27.07.2009 12:24 · Розділ: Цікаві факти

Археологи з сирійсько-німецької експедиції виявили розвалини великого форпосту римських легіонерів в долині річки Оронт, що на північному заході Сирії. Фортеця, в якій колись розташовувався римський гарнізон, була збудована на дорозі між Мас'яфом і Хамою, що прославилася стародавнім акведуком.

Протягом сторіч стіни форту були заховані під землею. На поверхні стирчали лише верхівки башт, які й привернули увагу дослідників. Німецькі вчені, застосували сучасні георадари, за допомогою яких було підтверджено місце знаходження римських розвалин.

Ще з часів Селевкідів на північному заході Сирії існували великі поселення з центрами в Апамеї (Тель-Мудік), заснованою Олександром Македонським, і Лаодікії (сучасний порт Латакія - "морські ворота" Сирії), що були сполучені між собою мережею мощених доріг, декілька відрізків яких збереглося до наших днів. Ця стародавня траса спускалася в ліванську долину Бекаа і вела далі в Єгипет та Біблійні землі. Внаслідок сильних землетрусів ІІІ та V століть, колись процвітаючі міста були сильно пошкоджені, а після завоювань арабами та турками-сельджуками, остаточно зникли з карт.

Джерело rin.ru


Інші новини розділу