Вчені з'ясували, що молодята здатні на підсвідомому рівні відчувати, чи буде їхній шлюб щасливим Автор: lesya · Опубліковано: 12.12.2013 12:43 · Розділ: Психологія

Фото з www.mhealth.ru
Фото з www.mhealth.ru

Провівши довготривале дослідження, вчені з’ясували, що молодята на підсвідомому рівні здатні відчувати, як у майбутньому складеться їхній шлюб. При цьому, наголошують вчені, свідома оцінка взаємин на подальший розвиток шлюбу абсолютно не впливає.

Підсумувавши результати, вчені зауважують, що для щасливого шлюбу не так важливі життєві труднощі чи характери кожного з партнерів – першочергову роль відіграє здатність позитивно оцінювати одне одного на рівні підсвідомості.

Для проведення експерименту вчені відібрали 135 сімейних пар. Всі вони були одружені не більше шести місяців, тому їх можна з упевненістю зарахувати до категорії молодят.

На першому етапі експерименту (а дослідження проводилося вченими з Флоридського університету), спеціалісти роздавали учасникам анкети, у яких вони повинні були оцінити свої взаємини за різними параметрами за семибальною шкалою. На вибір подружжю давалося 15 пар прикметників з протилежним значенням, серед яких вони повинні були вибрати найбільш вірну оцінку для того чи іншого параметру. Це був «свідомий» етап дослідження. А ще їх просили назвати фактори, які б могли змінити ставлення до партнера – як в позитивну, так і в негативну сторони.

Далі настала черга за підсвідомістю. Протягом 300 мілісекунд піддослідним показували фотографії партнера, знімки, на яких були зображені вони самі та фото незнайомців з приємною зовнішністю. Одразу після цього на екрані з’являлися слова з негативним та позитивним емоційним забарвленням. Піддослідні повинні були визначити забарвлення цього слова, при цьому вчені фіксували час, необхідний їм для вибору правильного варіанту.

Якщо фото справляло позитивний ефект, на виявлення позитивного змісту слова йшло набагато менше часу, тоді як при визначенні слів емоційно негативних виникали певні труднощі.

Отож виходить, що чим більше часу людині потрібно на визначення емоційної конотації негативних слів, тим краще вона на підсвідомому рівні ставиться до свого партнера.

Далі вчені на деякий час залишили піддослідних в спокої. Через півроку їх знову попросили оцінити рівень задоволеності власним шлюбом. Крім цього, їх просили розповісти, з якими проблемами вони зіткнулися в подружньому житті за цей час.

Опитування проводилися систематично раз на півроку. В результаті виявилося, що ті пари, які на самому початку шлюбу підсвідомо краще ставилися до своїх партнерів, набагато краще почуваються в шлюбі і по проходженню кількох років. Також вчені з’ясували, що свідома оцінка на подальше сприйняття шлюбу аж ніяк не впливає.

Крім того, дослідники з’ясували, що й у «щасливих», і в «нещасливих» пар були практично однакові проблеми, але вся справа тут у готовності їх вирішувати та йти на компроміси.

Джерело: http://elementy.ru/

Інші новини розділу