Як здавати іспити швидко та ефективно Автор: lesya · Опубліковано: 11.12.2013 17:22 · Розділ: Освіта

Екзамени в школі – стресова ситуація як для учнів, так і для батьків. Хвилювання, додаткові навантаження, ціла купа нового матеріалу, недоспані ночі та витрачені нерви… і ось, здавалося б, вже все зроблено, та чомусь ваша дитина приносить невисоку оцінку. Але ж ви знаєте, що до екзамену вона готувалася, і відповіді на попередні запитання давала не вагаючись. В чому справа? Причин може бути багато, та сьогодні ми поговоримо не про них, а про те, як допомогти дитині успішно скласти іспити.

1. По-перше, запам’ятайте: дитина повинна готуватися до екзамену і володіти необхідним обсягом матеріалу. Це під час навчального процесу ще можна було списать ГДЗ для 2-11 классов, та на іспитах таке здебільшого не проходить. Якщо ж дитина володіє матеріалом, то кілька простих прийомів зможуть вашій дитині допомогти здати екзамени на високі бали.

2. Коли дитина витягує білет з завданням, не варто одразу давати відповідь на поставлене запитання. Нехай школяр спробує прочитати його, обернувши аркуш «вверх дном» - цей простенький прийом дозволить мозку активізуватися та налаштуватися на роботу. Навіть якщо екзамен усний, краще скласти певний план: так дитина нічого не упустить, відповідаючи перед комісією з суворих викладачів.

3. Пам’ятайте: вашій дитині знадобиться все, що вона коли-небудь чула. Навіть стороння, здавалося б, інформація може стати в пригоді, якщо її вміло вкласти в один логічно зв’язаний текст.

4. На оцінку за екзамен впливає охайність як самого учня, так і роботи, яку він здає. Якщо екзамен здають письмово, потрібно, щоб для його перевірки залишилося достатньо часу, якщо ж іспит усний, переконайте дитину, що необхідно відповідати впевнено, не м’яти слова, з силою витягуючи їх із себе.

Фото з http://mama.ua/
Фото з http://mama.ua/

5. Навчіть дитину трішки хитрувати. Часом, коли відповіді на конкретне запитання дитина не знає, виручити її можуть інші спірні теми. Головне – спрямувати розмову в таке русло, де б дитина могла виявити себе добрий опонентом, показала, що здатна відстоювати свою думку, тощо. Крім того, суперечка забере трохи часу, отож на друге запитання, на яке школяр може й не зазнати відповіді, зовсім не залишиться часу.

6. Подбайте й про зовнішній вигляд вашої дитини: учень, який не сутулиться, дивиться вчителям прямо у вічі, а не ховає погляд по всій аудиторії, справляє позитивне враження, що обов’язково позитивно позначиться на результатах оцінювання.

7. Якщо ваша дитина не згідна з оцінкою, нехай скаже про це одразу, обґрунтувавши при цьому відповідь.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.