6 великих гітаристів сучасності Автор: lesya · Опубліковано: 10.12.2013 11:39 · Розділ: Музика

Звучання гітари викликає, напевне, у кожного з нас якісь особливі емоції. Ностальгію та спогади, а якщо це електрогітара – то неймовірний драйв…

Тоні Айоммі, музикант без пальців (фото з http://hitonline.ua/)
Тоні Айоммі, музикант без пальців (фото з http://hitonline.ua/)

Гітара є універсальним інструментом, який чудово підходить як для виконання класичних балад, так і для озвучення рок-композицій. Та для того, щоб навчитися грі на гітарі, необхідно докласти чимало зусиль, а деякі найвідважніші віддають цій справі все життя.

1. Початок кар’єри гітариста Джиммі Хендрікса навряд чи назвеш вдалим. Спершу Джим працював гітаристом другого плану в одного відомого виконавця, однак через деякий час через виникнення низки непорозумінь він колектив покинув. Розуміючи, що гра на гітарі просто вимагає новаторських ідей, а глядачі, крім хорошої музики, вимагають шоу. Він створив унікальну техніку гри на гітарі, а його прийоми «дисторшн» і «wah-wah», а також техника свип, зуміли змінити рок-н-рол назавжди. Власне, оригінальні ідеї, схильність до експериментаторства, досконала майстерність (Джиммі міг грати на гітарі в будь-якій позі та практично будь-якою частиною тіла), дозволили йому зайняти почесне місце у списку найкращих гітаристів світу.

2. Список великих гітаристів сучасності був би неповним без Еріка Клептона. Майстер року та блюзу, а також ідеальний виконавець класичних композицій – Ерік вражав публіку вмінням м’яко та плавно «перемикати» акорди.

3. Досить суперечливою постаттю в історії гітарної музики є Роберт Джонсон, виходець з Техасу. Його творча кар’єра розпочалася в 30-хх роках минулого століття і стала основою для творчості цілого покоління блюзменів. Тим не менше, сучасні музиканти говорять, що у Джонсона не було ні відчуття ритму, ні музичного слуху, а його популярність можна пояснити хіба що угодою з дияволом, про яку частенько розповідав сам Джонсон. Так, музикант твердив, що одного разу на магічному перехресті зустрів сатану, і вирішив виміняти у нього свій неймовірний талант, за що віддав душу...

4. Неймовірну швидкість виконання рифів виробив гітарист Едді Ван Халлен, музикант–самоучка, який досяг в музиці, здавалося б, недосяжних висот. Едді виробив свій власний стиль, який дуже легко впізнати.

5. Один із найзнаменитіших виконавців блюзу Стіві Рей Вон підкорив публіку манерою свого виконання: неймовірна експресія почуттів у поєднанні з м’якою та лагідною манерою гри на гітарі не могла залишити байдужим багатьох. Тим більше, що від композицій лунало неймовірною щирістю – вони були ніби продовженням душі самого Стіва.

6. Особливою постаттю в історії рок-музики є Тоні Айоммі, який заслуговує називатися кращим гітаристом металу. Його музика пересипана дисторшнами, а гра яскрава та нестримна. І це при тому, що в Тоні нема подушечок двох пальців, замість яких він використовує протези, виготовлені з гуми.


Інші новини розділу