У Європі з'явився найбільший парк темного неба Автор: lesya · Опубліковано: 09.12.2013 18:47 · Розділ: Природа

Напевне, немає нічого більш романтичного, ніж тихі та спокійні бесіди з коханою людиною під всіяним зірками нічним небом, яке, окутавшись своєю таємничістю, додає глибини та значущості кожному сказаному слову.

Та вчені, а особливо це стосується науковців точного наукового спрямування, в більшості своїй далекі від романтики, та все одно їх приваблюють таємниці нічного неба. Щоправда, трохи з іншої позиції, та все ж і одні, й другі, напевне, мріють побувати в британському Нортамберленді – саме тут є можливість вдосталь насолодитися красою неба, не «зіпсованою» світлом, яке повсюди розсіює людська цивілізація.

Цими днями Національний парк Нортамберленлду отримав вищий, золотий статус від Міжнародної організації темного неба (International Dark - Sky Association, IDA). Парк розкинувся на території 1500 квадратних кілометрів, і ця територія є найбільшим у Європі місцем, в якому можна проводити астрономічні спостереження без стороннього світлового забруднення.

Отриманий парком почесний статус означає, що небо над цією територією повністю захищене від світлового забруднення, а умови нічного освітлення піддаються суворому контролю. На підготовку парку у відповідності до стандартів IDA було витрачено близько двох років. Після того, як парк отримав новий статус, його було вирішено перейменувати на «Парк темного неба Нортамберленд».

Парк займає досить велику площу, на якій живуть люди. Щоб не порушувати вимог та стандартів, місцева влада отримала цілу низку рекомендацій, що стосуються планування будівництва. Велика частина парку, на якій не живуть люди, взагалі залишиться без нічного освітлення.

Незаймане нічне небо - сьогодні велика рідкість (фото з www.infuture.ru)
Незаймане нічне небо - сьогодні велика рідкість (фото з www.infuture.ru)

Основна мета, яку переслідує рух за темне небо, полягає в намаганні зробити астрономічні спостереження більш доступними. Сьогодні, коли мегаполіси ростуть неймовірними темпами, а цивілізація пробирається навіть у найвіддаленіші куточки нашої планети, площа територій з мінімальним рівнем світлових забруднень постійно скорочується. Світло, що ллється з вікон, вуличне освітлення, реклама урбанізованих регіонів, увімкнена цілодобово, - все це викликає світіння нижніх шарів атмосфери, в результаті чого спостереження за зірками стають неможливими.

Джерело: http://lenta.ru/news/2013/12/09/darksky/

Інші новини розділу