Бараку Обамі заборонили користуватися iPhone Автор: lesya · Опубліковано: 09.12.2013 16:44 · Розділ: Події у світі

Гадаєте, бути президентом – справа легка? Помиляєтесь. Принаймні, якщо мова йде про президентів США: підвищена увага до вашої персони, заздрощі оточуючих, інтриги та підступи – все це добряче вимотує нерви, а тепер ще до всього іншого й прості людські радощі стали їм недоступні. Уявіть собі, самому президентові не можна користуватися… айфоном.

Так, радники з безпеки заборонили Бараку Обамі користуватися айфоном, оскільки вважають, що пристрій захищений недостатньо, а отже подробиці особистого життя президента та інша таємна інформація загальнодержавного рівня перебуває під високою загрозою розкриття.

«Мені не можна мати iPhone з міркувань безпеки», - зізнався президент своїм колегам у Білому домі. Однак заборона не розповсюдилася на сім’ю Барака – його донькам, Саші та Малії, користуватися найпопулярнішими смартфонами дозволено, що вони й роблять з превеликим задоволенням.

В принципі, Обама й так подолав чимало заборон: він став першим в історії США президентом, що почав користуватися електронною поштою.

Крім того, чотири роки тому, в 2009, він вступив у боротьбу з Агентством національної безпеки, бажаючи отримати дозвіл користуватися смартфоном BlackBerry. Дозвіл Бараак Обама отримав, та його коло спілкування по телефону обмежилося мінімальною кількістю людей – не більше десяти.

Слідом за американцями вирішили піти й російські політики. Передбачається, що вже найближчим часом російським чиновникам заборонять користуватися айфонами. Але це зовсім не означає, що їм доведеться відмовлятися від усіх переваг користування смартфонами. Чиновникам пропонується альтернативний варіант: смартфон російського виробництва Yotaphone.

Все це робиться з метою уникнення витоку інформації. Чиновникам пропонують використовувати айфони після суперпрошивки, пристрої вітчизняного виробництва, а також пристрої з функцією шифрування трафіку.

Російські експерти переконані, що для службових потреб айфони зовсім не підходять – вони є надто уразливими з точки зору безпеки. А оскільки аналогів айфонам на російському ринку поки що нема, то, скоріше за все, доведеться використовувати пристрої, які використовують спецслужби. Проте і з цим можуть виникнути певні проблеми, отож існує висока ймовірність того, що політикам та чиновникам взагалі заборонять користуватися смартфонами.

Джерело: http://www.inopressa.ru/

Інші новини розділу