Китайці допоможуть українцям отримати недороге житло Автор: lesya · Опубліковано: 09.12.2013 12:29 · Розділ: Економіка

Про купівлю власного житла середньостатистичному українцю і мріяти не доводиться. Заробітної плати вистачає хіба що на речі першої необхідності та на відпочинок. Назбирати ж суму,необхідну для купівлі квартири, практично неможливо.

Порятунком для наших співвітчизників могло б стати іпотечне кредитування. Як свідчать іпотечні історії, переплата по кредитуванню дуже й дуже велика, і тим не менше, іпотека несе в собі чимало позитивного: сім’ї отримують стабільність, за яку, щоправда, доводиться платити, додаткову відповідальність, а також стимул для підвищення доходів. Статистика свідчить, що люди, які беруть іпотеку, в перший же рік суттєво підвищують свій дохід.

Та все ж на сьогоднішній день умови іпотечного кредитування залишаються звірячими – 20-25% річних, і на додачу ще ціла купа дозволів та підтверджень… І це в той час, як у Європі середньовідсоткова ставка по іпотечному кредитуванню коливається в межах 3%.

Та уряд країни працює над цим питанням,тож цілком ймовірно, що найближчим часом іпотека стане дешевшою. Так, вже найближчим часом Україна попрохає у Китаю позику в розмірі 15 мільйонів доларів для будівництва іпотечного житла.

Договірними сторонами виступлять державне іпотечне управління та китайська державна компанія Citic Construction Co., яка повинна посприяти Україні при надаванні позик китайськими банками. У свою чергу українська сторона до моменту підписання договору повинна представити чіткий бізнес-план.

В принципі, підписання договору мало б добре позначитися на ринку нерухомості в цілому. Та на практиці все далеке від ідеалу: по-перше, китайці до процесу будівництва доступного житла вирішили долучити китайські будівельні компанії, а це означає, що українські забудовники не зможуть заробити. Крім того, при будівництві будівель Китай використовуватиме власні матеріали та спецтехніку.

Незважаючи на позитивні тенденції, які відкриє для вітчизняної економіки китайське кредитування, експерти переконують, що до суттєво зниження вартості іпотеки воно не призведе.

Просто вартість іпотек, переконують вони, зовсім не залежить від того, на яких умовах країна отримає фінансування, а безпосередньо від того, на яких умовах іпотека пропонуватиметься населенню. А оскільки в програмі візьмуть участь комерційні структури, то навіть якщо вони отримуватимуть позику під 8% річних, з населення вони здеруть традиційних ринкових 15%.


Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.