Ліпнина в інтер'єрі Автор: lesya · Опубліковано: 09.12.2013 11:21 · Розділ: Цікаві факти

Прагнучи до краси та комфорту, ми з усіх сил намагаємося перетворити свій дім у вишукане та затишне помешкання, яке б могло задовольнити не лише наші естетичні побажання, але й розширили б простір для забезпечення максимальної зручності повсякденного існування. Саме тому в сучасних інтер’єрах використовуються найрізноманітніші елементи, які не лише радують око, але й беруть на себе низку додаткових функцій.

Одним з таких елементів є ліпнина. Ще в культурах древніх Греції та Риму ліпнина в інтер’єрі використовувалася дуже широко. Естетично возвишені греки та любителі навіть трохи розпусної розкоші римляни прикрашали свої будівлі колонами та пілястрами, за допомогою карнизів та химерних візерунків декорували стіни найрізноманітніших будівель, і всюди їм в пригоді ставала лепнина: фасады, стіни кімнат та коридорів – деякі зразки дійшли до наших днів, і ще й сьогодні викликають захват у цінителів вишуканої культури та архітектурного мистецтва.

Ліпнина в архітектурі та декорі широко використовується і в наш час. І, як це не дивно, виконує вона не лише декоративні функцій.

Так, за допомогою ліпнини можна виправити дефекти, допущені ще на етапі будівництва чи ремонту. Вона приховає нерівності на поверхнях, вирівняє стелю. Витяжки, кабелі та інші «неприємності» побутових комунікацій візуально прикриються декоративними елементами.

Крім того, використання декоративної ліпнини може змінити пропорції приміщення. Колони та пілястри дозволять візуально підняти стелю, а ненав’язливі елементи, розташовані на стику стін і стелі, дозволять створити ефект куполу, що зробить приміщення набагато просторішим. Використовуючи різні елементи ліпнини – від колон до розеток та ніш, ви зможете з легкістю об’єднати окремі шматки приміщення в єдине стильове ціле.

На додачу до всіх перелічених вище властивостей, ліпнина володіє ще однією, трішки неочікуваною можливістью: з декоративних елементів можна виготовляти… меблі. Молдинг стане чудовою рамкою для картини чи дзеркала, а декілька консолей, з’єднаних між собою скляною перегородкою, замінять вам книжкову полицю. Трапляються й більш екстремальні варіанти – є сміливці, що використовують ліпнину для виготовлення комодів.

Словом, фантазію обмежувати не варто, ось лише перенасиченості уникати потрібно, інакше розкіш ризикує перетворитися на вульгарність.


Інші новини розділу