Топ-8 смертельних видів спорту Автор: lesya · Опубліковано: 08.12.2013 12:20 · Розділ: Спорт

Всі вчені та медики наперебій твердять, що заняття спортом можуть стати панацеєю від усіх захворювань. Тіло спортсменів на вершині досконалості, та й самопочуттю міг би позаздрити багато хто. Та спорт спорту не рівня – деякі види екстремального спорту не те що не поправлять ваше здоров’я, але й можуть забрати життя.

Поговоримо про найнебезпечніші з них.

1. Найбільші відчайдухи-екстремали, яким не вистачає адреналіну, обирають в якості спортивного «снаряду» дельтаплан. Чим вище ви підніметеся у повітря, тим більше у вас шансів впасти й розбитися на смерть. І причин тому може бути сила силенна: і несправність обладнання, і різкий порив вітру, і навіть незграбний порух дельтапланериста. В середньому один із тисячі гине при польотах.

2. не менш небезпечним вважається мотоспорт. В середньому один із тисячі спортсменів гине на гоночних трасах. А про любителів і взагалі мову вести не варто.

3. На третьому місці розташувався альпінізм. Навіть найдосвідченіші скелелази часто зриваються з вершин і гинуть. Ризик загинути тут рівняється 1/1750.

4. Досить небезпечним є бокс – класичний вид спорту, і тим не менше, від наслідків отриманих травм гине в середньому один спортсмен на 2200 боксерів.

5. А тепер мова піде про досить популярний та відносно новий вид спорту – бейсджампінг.

Висотою мешканців мегаполісів, яким для того, щоб помити вікна, необхідна аренда автовышки, сьогодні вже навряд чи здивуєш. Жити на 80 поверсі будівлі, це, погодьтеся, щось. Отож і стрибати з невеликим парашутом з дахів цих будівель наважується все більше екстремалів.

Та незважаючи на те, що для цього виду спорту використовуються спеціальні парашути, що відкриваються на висоті 14-40 метрів, за 30 років існування цього спорту загинуло 173 спортсмени.

6. Хелі-скі. Цей гірськолижний спорт забирає життя навіть у досвідчених спортсменів. Можливість проїхатися недоторканими сніжними маршрутами, подалі від наїжджених трас, таїть в собі якусь небезпечну романтику. І тим не менше під сніговими лавинами покояться останки багатьох спортсменів…

7. Досить небезпечним є дайвінг. Спортсмени ризикують загинути від нестачі повітря, коли в балоні просто-на-просто закінчується кисень, а винирнути на поверхню вони не встигають. Крім того, на глибині, де тиск води надзвичайно високий, кров у жилах може «закипіти», що часто стає причиною смерті.

8. Досить цікавою є традиція виникнення банджі-джампінгу. Зародилася вона в Африці, де місцеві молодики, щоб довести, що вже гідні називатися чоловікам, повинні були стрибнути у прірву, прив’язані за ногу до ліани. Їх голова торкалася землі, і тоді ліана починала скорочуватися. Виконав завдання – значить ти дорослий, не наважився – значить ти й надалі залишаєшся недоростком. Стрибати юнакам доводиться з тридцятиметрової висоти.

У нас все трохи по-іншому. Стрибають найчастіше з мостів, а довжина еластичного канату стримує вас на висоті кількох метрів над землею чи поверхнею води. Та все ж від нещасних випадків не застрахований ніхто.


Інші новини розділу

 • Як підготуватися до походу в басейн

  Як підготуватися до походу в басейн · Jane Holiday · 10.07.2017 13:00

  Плавання вважається одним із самих приємних способів кардіонавантаження. Воно дозволяє досягти найрізноманітніших результатів: підвищити пружність шкіри та тонус м'язів, відновити втомлені зв’язки після фізичних навантажень, натренувати серцевий м'яз і відчути себе здоровим. Якщо ви ще не пробували ходити в басейн, але вирішили розпочати, то ця стаття саме для вас.


 • Як правильно стрибати на скакалці

  Як правильно стрибати на скакалці · lesya · 13.11.2016 14:31

  На думку багатьох, стрибки через скакалку - це дитяча забава, залишена в дитинстві, не належить до серйозних тренувань. Та скептикам варто знати, що вправи зі скакалкою, особливо в поєднанні з бігом, плаванням, їздою на велосипеді, забезпечують чудове кардіо-навантаження. Та при цьому важливо розуміти, як правильно використовувати цей фітнес-інструмент.


 • Буковель - центр гірськолижного спорту в Україні

  Буковель - центр гірськолижного спорту в Україні · Марина Левицкая · 29.10.2016 18:53

  Навіщо їхати в Куршавель, коли у нас є власний гірськолижний курорт Буковель? Звичайно, можна відпочивати і там, і там. Але в своїх Карпатах треба побувати обов'язково: розчарування не буде точно.


 • Катання на роликах: всі "за" і "проти"

  Катання на роликах: всі "за" і "проти" · Марина Левицкая · 28.06.2016 21:25

  Сьогодні все більше сучасних людей обирають активний відпочинок на свіжому повітрі. Катання на роликах - найулюбленіший спосіб проведення вільного часу як серед молоді, так і серед дорослих.


 • Як віддати дитину на футбол?

  Як віддати дитину на футбол? · Марина Левицкая · 12.06.2016 18:09

  Футбол – улюблена гра мільйонів хлопчаків, яка розвиває фізичні дані, розумові та комунікаційні здібності, загартовує характер та вчить думати, грати в команді та взаємодіяти з іншими гравцями.