На Канарах введено в експлуатацію новий телескоп Автор: Вікторія · Опубліковано: 27.07.2009 10:33 · Розділ: Нові технології

На острові Ла Пальма введено в експлуатацію Величезний телескоп Grantecan (Великий телескоп Канарських островів). Його будівництво тривало 9 років – на 6 років довше, ніж було заплановано, а вартість будівництва склала 130 мільйонів євро.

Фото взяте з сайту aciisi.itccanarias.org
Фото взяте з сайту aciisi.itccanarias.org

Фінансувала проект в основному Іспанія, а близько 10% сплатили мексиканські та американські університети. Спостережний прилад збудували на горі Рок де лос Мучачос, на висоті 2.400 м. над рівнем моря. Висота споруди перевищує 14 поверхів, а діаметр головного дзеркала телескопа складає 10,4 метра. Найскладніше було підняти на гору величезні деталі телескопа, загальна вага якого перевищує 400 тонн.

Ла Пальма є одним з не багатьох місць на Землі, погодні умови якого сприяють споруді величезних спостережних астрономічних приладів. Погода тут характеризується стабільністю, практично повною відсутністю хмар та нечастими вітрами. Телескоп настільки точний, що, за словами астрономів, з його допомогою можна детально розгледіти рельєф Місяця. Вчені сподіваються, використовуючи цей прилад, розгадати багато таємниць Великого Вибуху, чорних дірок та недосліджених планет.

Джерело newsland.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.