Ізраїльські вчені вирішила з'ясувати, що небезпечніше: кава чи пиво Автор: lesya · Опубліковано: 06.12.2013 23:18 · Розділ: Краса і здоров'я

Кава та пиво – улюблені напої мільйонів – неодноразово опинялися в центрі багатьох досліджень. І суперечки з приводу користі та небезпеки, які несе в собі їх вживання, сьогодні точаться вкрай запеклі.

І якщо одні вчені поспішають розповісти світові про шкоду від надмірного вживання алкоголю та кави, то інші продовжують переконувати світ, що ні про яку небезпеку говорити не доводиться (звісно, якщо мова йде про помірність в усьому).

А ось ізраїльські вчені вирішили піти іншим шляхом, з’ясувавши, що все-таки небезпечніше: ароматна кава чи хмільне пиво. Відповідне дослідження проводилося фахівцями Тель-Авівського університету.

Результати виявилися трохи несподіваними: в ході дослідження з’ясувалося, що кофеїн все-таки вкорочує теломери, які захищають молекули ДНК від пошкоджень, тоді як пиво їх подовжує.

Щоб дійти таких висновків, вченим довелося вивчити більше шести тисяч штамів різних дріжджів. Дослідження проводилося з метою з’ясування механізмів дії та пошуку способів лікування раку, адже виникнення цього захворювання традиційно пов’язують з вкороченням теломер.

Так, ракові клітини утворюються тоді, коли теломери стають дуже короткими. Ймовірно, процес вкорочення теломер зумовлюється частими стресовими ситуаціями, підвищеним вживанням кофеїну та старінням організму. А ось пиво, навпаки, здатне подовжувати теломери, а отже, рятувати від раку.

Більше того, вчені з’ясували, що пиво здатне нейтралізувати токсичний ефект алюмінію – цей важкий метал, як відомо, є однією з причин розвитку хвороби Альцгеймера.

Трохи раніше американські вчені оприлюднили шокуючі результати проведеного дослідження, в ході якого з’ясували, що завеликі порції кави щодня скорочують життя людини на цілих 50%! Ризик передчасної смерті в людей до 55 років також зростає наполовину.

Натомість пиво чинить позитивний вплив на людський організм при серцево-судинних захворюваннях, і може бути прекрасною профілактикою їх виникнення. Артеріальний тиск нормалізується, що полегшує роботу серця. Пиво підвищує рівень «хорошого» холестерину, знижуючи рівень «поганого». На додачу, в пиві ціла купа антиоксидантів.

Такі результати обов’язково сподобаються любителям пива. Але ось все це скидається чомусь на те, що керівник дослідження є прихильником цього напою. Як би там не було, коли говорити про корисні властивості пива, мова йде про якісний натуральний напій, і аж ніяк не про порошкоподібний сурогат, якими забиті полиці наших магазинів.

Джерело: http://www.topnews.ru/

Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.