Безробітні чоловіки старіють швидше Автор: lesya · Опубліковано: 06.12.2013 20:45 · Розділ: Наука

Нещодавно вчені, провівши чергове дослідження, з’ясували небезпечний для ледачих чоловіків факт: виявляється, безробітні представники сильної статі старіють швидше, ніж їх однолітки, що працюють на роботі.

Помітити це вельми неприємне для багатьох явище вченим вдалося після дослідження молекул ДНК. У чоловіків, які не працюють вже навіть протягом двох років, теломери коротші, а це означає, що їхній організм зношується швидше.

Відповідне дослідження проводилося британськими біологами, а отримані ними результати з’явилися цими днями на сторінках наукового журналу PLoS One.

В останні роки вчені все більше уваги приділяють дослідженню взаємозв’язків між безробіттям та здоров’ям людей. Англійські біологи стали першими, кому вдалося продемонструвати цей зв’язок на клітинному рівні.

Називати результати втішними не доводиться. Скоріше, навпаки: відкриття ставить нові проблеми, адже виходить, що безробіття в молодості та перші роки дорослого життя таїть в собі чимало небезпек. А це означає, що соціальні служби просто зобов’язані допомагати молодим людям знаходити роботу, адже лише так вони зможуть зберегти здоров’я, переконана Джессіка Бакстон з Імперського коледжу Лондона. В рамках роботи вчені дослідили більше п’яти з половиною тисяч зразків ДНК від представників обох статей. Всі учасники дослідження є мешканцями Фінляндії, народилися вони в 1966 році.

Проводячи медичне обстеження піддослідних, вчені помітили, що теломери, або кінцеві ділянки хромосом, необхідних для нормального розподілу клітин, в окремих ділянках ДНК були набагато коротшими. При чому стосувалося це в основному чоловіків. А ось вкорочення теломер вчені зв’язують зі швидким настанням старості. Саме цей процес і є причиною старіння організму.

Далі вчені вирішили з’ясувати, чому в деяких піддослідних теломери коротші. Для цього вони проаналізували біографію кожного учасника експерименту, виявивши, що переважна більшість вкорочених теломер належала чоловікам, які значну частину свого дорослого життя провели без роботи.

Цікавим виявилося і те, що подібного ефекту вчені не спостерегли у жінок. Поки що вченим не вдалося з’ясувати, чому саме безробіття викликає у чоловіків скорочення теломер, та зараз вчені планують продовжити дослідження, щоб з’ясувати це питання.

А що ж залишається безробітнім чоловікам? Посилено шукати роботу, інакше вони ризикують перетворитися на стариганів без копійки в кишені...

Джерело: http://fed.sibnovosti.ru/

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.