Неуки та двієчники, які стали геніями Автор: lesya · Опубліковано: 06.12.2013 11:05 · Розділ: Освіта

Попри всі суперечки та дискусії, всі ми давно знаємо, що для того, щоб досягти успіху в житті, не обов’язково добре вчитися в школі. Звісно, висока успішність та медаль можуть відкрити якість додаткові двері у життя, та якщо ви геній від природи, шкільне навчання вам ні до чого.

Принаймні, низька успішність у школі не завадила героям нашої статті досягти неймовірних висот саморозвитку, стати успішними письменниками, науковцями та геніальними ученими. Як ви уже здогадалися, мова піде про великих двієчників, які своїм життям довели всім, що наш світ сповнений умовностей, і двійки в школі зовсім не означають, що у вас проблеми з мізками.

Так, навряд чи комусь із нас язик повернувся б назвати недоумком Дарвіна або засумніватися в інтелектуальних здібностях Ейнштейна чи Ньютона. Тим не менше, ці люди в роки шкільного навчання не хапали зірок з неба, а навпаки, належали до хуліганів та дітей з украй низькою успішністю.

Тож якщо ваша дитина не встигає з того чи іншого предмету, не варто з цього приводу впадати в розпач. Краще поможіть їй найкращим чином виявити свої власні таланти, а їх, повірте, є вдосталь у кожного. І якщо ваша дитина задасть вам питання, где заказать реферат з певного предмету, не хвилюйтеся: іноді краще довірити цю справу фахівцям, а не змушувати дитину до того, до чого вона від природи схильностей не має – повірте, вона проявить себе в чомусь іншому.

Однак повернімося до великих двієчників, яких справедливо можна назвати геніями.

1. Вінстон Черчілль. Геніальний політичний діяч, яким захоплювалися й захоплюються мільйони, лауреат Нобелівської премії по літературі, в школі навчався вкрай погано. Він був одним з найгірших учнів: не вчив уроків, не виконував домашнього завдання, не проявляв абсолютно ніякого зацікавлення предметами, що вивчалися в школі. Ні гувернантка, ні шкільні вчителі не могли змусити його вчитися, не допомагали й побої, які на той час були невід’ємною складовою англійської системи освіти. Тим не менше,все це не завадило йму стати успішним політиком, знаменитим оратором та вправним літератором.

Річард Бренсон (фото з http://www.maximonline.ru/)
Річард Бренсон (фото з http://www.maximonline.ru/)

2. Знаменитий поет Володимир Маяковський в п’ятому класі зовсім закинув школу. Потрапивши у вир революційних подій, одинадцятилітній підліток закинув навчання. Саме тоді у нього сформувалася ненависть до багатьох культурних цінностей, від яких віяло фальшем. І все це не завадило Маяковському стати видатним поетом, назбиравши мільйонну армію прихильників його творчості.

3. Потрапив до списку двієчників-геніїв і легендарний Оноре де Бальзак. Класик світової літератури був відданий на навчання у монастир. А там, як відомо, прояви нестандартності мислення та характеру каралися жорстоко. Хлопець зовсім не хотів вчитися, як не намагалися втовкмачити йому науку в голову жорстокі монахи. Врешті-решт батько махнув на хлопця рукою, і він став тим, ким і мав стати – талановитим письменником.

4. Серед геніїв-сучасників до списку потрапив Річард Бренсон. Цей епатажний рок-бізнесмен в школі страждав дислексією, а про це захворювання там ніхто ще не чув. В результаті Бренсона, який біля дошки і двох слів докупи стулити не міг, просто вважали недоуком. В дорослому віці він захворювання подолав, довівши усьому світові, чого вартий насправді.

Список можна продовжувати й продовжувати – Ціолковський, Бродський, Тарковський, Томас Едісон – всі вони у школі були чи не найгіршими учнями. І тим не менше, неймовірна сила духу, бажання довести світові свою досконалість, якийсь внутрішній вогонь дозволив їм стати тими, ким вони стали.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.