У США вимагають визнати шимпанзе особистістю Автор: lesya · Опубліковано: 05.12.2013 21:27 · Розділ: Природа

Захисники тварин часом переступають дозволену межу, намагаючись у такий епатажний спосіб привернути увагу до нагальних проблем сучасного світу. Проте курс, обраний деякими організаціями, може ошелешити середньостатистичного українця своєю безглуздістю. Приміром, цими днями у США розгорілася гостра суперечка з приводу того, чи варто вважати шимпанзе особистістю.

Ініціатором суперечки стали представники американської громадської організації «Проект по захисту прав тварин», що звернулися до суду Нью-Йорка зі зверненням, в якому вимагають визнати приматів особистостями. Ця вимога включає в себе і визнання за тваринам всіх прав, в тім числі і права на свободу.

Активісти переконують, що шимпанзе володіють прекрасним пізнавальними здібностями, і право на задоволення цих здібностей у людей дуже й дуже захищені. В той же час нема причин, які б не дозволяли захищати права приматів, говорить президент «Проекту» на ім’я Стівен Уайз.

В принципі, подана до суду петиція стосується лише одного представника мавпячого роду. Цей 26-річний шимпанзе на ім’я Томмі, на думку активістів, утримується в неволі в нестерпних умовах. Тварина проживає на фермі екзотичних тварин в Гловерсвіллі.

Вперше Стівен познайомився з Томмі ще в жовтні. Тварина виглядала жахливо. За словами Стіва, точнісінько так, як і всі шимпанзе, що живуть в неволі. Він не рухався, не дивився на Стівена, виглядав пригніченим. До речі, Уайз краще, ніж будь хто інший розбирається в цьому питанні, оскільки раніше він спостерігав за тваринами, що живуть на волі в Уганді.

Томмі – не річ, а особистість з певними когнітивними здібностями. І він повинен мати право на свободу, переконаний Стів. Активісти вимагають, щоби Томмі негайно переселили в заповідник, де мешкають примати, адже невелика за розмірами клітка та темна брудна кімната – явно не найкращі умови існування для нього.

Передбачається, що вже цього тижня активісти організації планують подати ще два позови такого типу. Перший вимагатиме суд захистити 26-річного шимпанзе Кіко, що мешкає в однієї сім’ї в місті Ніагара-Фолс (в штаті Нью -Йорк). Другий позов відстоюватиме права одразу двох молодих шимпанзе - Геркулеса та Лео, які є об’єктами наукових експериментів в одному з університетів штату.

Що ж стосується власників нещасних тварин, то вони відмовилися давати будь-які коментарі з приводу ситуації, що склалася.


Інші новини розділу