Сумо за чисте довкілля Автор: Lesly · Опубліковано: 24.07.2009 17:52 · Розділ: Екологія

Вчора в Токіо пройшов турнір з пляжного сумо. Створене Тамаккайрікі, бувшим борцем сумо, пляжне сумо ставить собі за мету, перш за все, популяризувати цей традиційний японський вид спорту серед молоді, а також підвищити екологічну свідомість підлітків.

"Це чудова можливість для дітей ближче познайомитися зі стародавнім японським бойовим мистецтвом, – вважає Тамакайрікі, чиє справжнє ім’я – Юкіо Кавабе. – Діти бачать борців тільки по телебаченню, а ця акція покликана допомогти їм ближче познайомитися з сумо".

Фото взяте з сайту chinadaily.com.cn
Фото взяте з сайту chinadaily.com.cn

Зважаючи на строгу ієрархією, дуже важко попасти в професійне сумо. Жінкам взагалі заборонено змагатися, а новенькі не в змозі справитися зі строгими правилами спорту.

"Діти дуже захопилися сумо. Крім того, ми навчаємо їх найпростіших, але ефективних прийомів самозахисту," – розповідає Тамаккайрікі. Перед кожним турніром тренер детально зупиняється на дозволених та заборонених прийомах (наприклад, нанесення ударів кулаками чи пальцями, смикання за волосся, та, звичайно, кидання піску в очі супротивника).

Як професійні борці сумо, опоненти завжди вклоняються один одному перед боєм та розкидають сіль, щоб очистити місце поєдинку від злих духів. "Що ж до пляжів, то їм загрожує сміття та збільшення рівня моря, - додав майстер сумо. – Після кожного турніру, ми розповідаємо дітям про захист пляжів, тому вони повертаються додому з підвищеною екологічною свідомістю та прекрасними враженнями про сумо".

Джерело: chinadaily.com.cn


Інші новини розділу