Постачання газу до Європи нарешті відновлено Автор: Lussilda · Опубліковано: 20.01.2009 16:22 · Розділ: Економіка

У вівторок о 04:00 за московським часом "Газпром" розпочав постачання газу в Європу через територію України.

В понеділок у Москві після довгих перемовин було підписано 10-ти літній газовий контракт між "Нафтогазом" і "Газпромом".

Після підписання угоди Ю.Тимошенко в інтерв'ю журналістам зазначила, що ціна на газ для України буде визначатися за формулою, за якою вона вираховується для всіх європейських споживачів.

"З огляду на, що Україна використовує формулу вперше, ми протягом двох-трьох діб оголосимо вам ціну. Можу сказати, що вона набагато менша, ніж ті розрахунки, які робили ЗМІ ", - повідомила прем'єр. Орієнтовно вона складе 230-250 доларів за тисячу кубометрів.

В секретаріаті Президента України вважають, що ця ціна значно завищена. За їхніми розрахунками, якщо використовувати формулу формування ціни для України і враховувати знижку в 20% від ринкової ціни, вона повинна становити близько $199 за тисячу кубометрів. Про це, як передає "Українська правда", заявив уповноважений Президента України Богдан Соколовський.

За словами Соколовського, вартість транзиту російського газу територією України за угодою залишається та сама, що й була 2008-го року, тобто 1,7 долара за прокачування тисячі кубометрів/100 кілометрів, і це порушує принципи паритету щодо приведення до ринкових цін на газ і транзитної ставки.

Пан Соколовський переконаний, що Україна, як найбільший оптовий покупець російського природного газу (близько 55 млрд. куб. м. на рік) і наймогутніший його транзитер (80% від обсягів усіх поставок у Європу), могла б розраховувати на значну постійну знижку ціни на газ від "Газпрому".

Російський прем'єр Володимир Путін, схоже, повністю задоволений домовленостями з української колегою. "В результаті напружених переговорів досягнуті домовленості по всьому комплексу питань, пов'язаних з поставками газу на Україну й транзитом природного газу в Європу. Розраховую, що найближчим часом поставки газу в Європу будуть повністю відновлені", - сказав журналістам Путін.

Як повідомляє MIGnews.com.ua, у вівторок зранку "Газпром" розпочав транзит газу в Європу через територію України в усіх напрямках. Команда на підготовку до початку транзиту була дана керівником "Нафтогазу" Олегом Дубиною з головного диспетчерського центру "Газпрому". Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко підтвердила, що рівно в 04:00 "Газпром" почав поставки газу в Європу, в той час коли учасники були на диспетчерському пункті. Український прем'єр завірила присутніх, що Україна буде надійним транзитером газу в Європу.

За повідомленням "РІА Новини ", Юлія Тимошенко назвала ставку на транзит російського газу через Україну при встановленій ціні на газ рентабельною.


Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.