5 простих секретів ораторської майстерності Автор: lesya · Опубліковано: 05.12.2013 11:21 · Розділ: Життя

Вміння переконувати є необхідно складовою нашого кар’єрного росту та фінансового успіху в житті. Ким би ви не працювали, вам доведеться постійно стикатися з тим, що когось у чомусь та й треба буде переконати: продати товар покупцям, донести до шефа цінність свого проекту, довести споживачеві, що ваша продукція - найкраща, та навіть вся політика – все це набагато легше дається вправним ораторам, аніж небагатослівним людям.

Щоб навчитися переконувати людей, недостатньо одного лише вміння грамотно висловлювати свої думки. Насправді ораторское мастерство – це ціле мистецтво, яке вимагає років напружених тренувань. Та оволодіти простими прийомами ораторства може кожен, а це, повірте, пригодиться вам у повсякденному житті.

Щоб стати майстерним оратором, оволодійте наступними секретами:

1. Вам знадобиться впевненість. Якщо ви хочете, щоб аудиторія вам повірила, ви повинні аж випромінювати впевненість. І, звісно ж, самі повірити в те, що говорите. Навряд чи хтось захоче прислухатися до думки оратора, який заледве може вичавити з себе кілька слів. Та й людина, не впевнена у собі, не викликає довіри в оточуючих.

2. Не забувайте про емоції. Якщо ви говоритимете сухо та монотонно, скоріше за все, більшість інформації, яку ви подаєте, заходитиме в одне вухо слухачів, а в друге виходитиме. Апелюйте до відчуттів слухацької аудиторії, розмовляйте барвисто та багато, однак без зайвого пафосу.

Обама - успішний оратор (фото з http://www.cluber.com.ua/)
Обама - успішний оратор (фото з http://www.cluber.com.ua/)

3. Не слід уникати пауз – саме вони здатні підсилити та чудово проілюструвати зміст того, про що йдеться. Найбільш дієві паузи робляться у двох випадках: коли ви заінтригували читачів для «напруження пристрастей» варто трохи зупинитися та коли ви відповідаєте на запитання – зробивши паузу, ви дасте слухачам зрозуміти, що обдумуєте запитання, вникаєте в нього, а не відповідаєте за заздалегідь підготовленою схемою.

4. Вправний оратор вміє передбачати. Спробуйте передбачити, які думки можуть виникнути в слухачів у певний момент, і випередіть їх на кілька секунд.

5. Не забувайте про жести - вони додають вашій мові жвавості, підкреслюють зміст сказаного, роблять помову цікавою та живою. При цьому пам’ятайте, що ваші рухи повинні бути впевненими, та водночас не надмірними. Попрактикуйтеся перед дзеркалом, адже іноді той чи інший жест, зроблений нами неправильно, може звести нанівець все те, про що ми говоримо. Зверніть увагу й на міміку.


Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.